• hayattan soğutur.

alkol alan ile alkoliklik ayrı şeylerdir yalnız, önce bunu ayırt edelim ve sonrasında neden bu kişi ile yollarınızın hiç birleşmemesi gerektiğini anlatalım.

hemen her gece içecek ve saçma sapan konular yüzünden tartışacaksınız. işin kötüsü laf da anlamayacak, tüm çabalarınız boşa çıkacak, o sarhoşluğunu üstünüze kusacak. bu durum bir yerden sonra boka sarıp sizin de sinir krizleri geçirmenize neden olacak.

"içince yanında olmam" demeyin. olacaksınız. olmazsanız ertesi gün "beni yalnız bıraktın" diyerek trip yiyeceksiniz. ha akşam tartışmışsınız, ha sabah... yine farkeden bir şey olmayacak ve kendinizi anlamsız tartışmaların içinde bulacaksınız.

hemen her planınızı onun içmesine göre yapmak zorunda kalacaksınız. bu alkoliklerin genelde bir saat aralığı vardır ve o saat aralığında içmeyi tercih ederler. örneğin her akşam 19.00-21.00 arası... bir yerde güzel vakit geçirirken saat 18.30 oldu mu "hadi kalkalım" tepkisiyle karşılacaksınız ve sizinle geçirilen güzel bir vaktin alkolden daha değersiz olduğunu iliklerinize kadar hissedip üzüleceksiniz.

sevdiceğinizin gözünüzün önünde erimesine karşı elinizden hiçbir şey gelmeme çaresizliğinizi yaşayacaksınız. çünkü alkoliklerin çoğu alkolik olduğunu asla kabul etmezler. binaenaleyh tedavi olmazlar. bıraktırma çabalarınızın hepsi boşa gider. bırakacağım der, şimdi der, bu son der, bir dahaki ay der... ama bırakmaz. bu sonların sonu gelmez.

sarhoşken ettiğiniz tüm kavgalar, ayıkken yaşadığınız tüm hayal kırıklıkları sizi sevgilinizden soğutacak ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. sonuç olarak ayrılacaksınız.

o yüzden hiç başlamayın. sonradan farkettiyseniz hemen de ayrılın. evet zor, ama ilerde daha zor olacak ve daha fazla yıprandığınızla kalacaksınız. keşke diyorum ben de şimdi... keşke alkolik olduğunu farkettiğim anda hatta alkol kullandığını (bu kadar tahmin etmemiştim) söylediği anda toz olsaydım.
  • arkadaşlarla yapılacak bir aktivitede sorun çıkarabilecek sevgilidir. alkolik olmayan tarafın arkadaşlarına rezil olma hissiyatı ile birlikte insanı çileden çıkarırken neden bu insanla birlikte olduğunu sorgulamaya başlatır insana. ayrıca gecenin sonunda sızıp kalacağı için bütün hayallenmeleriniz içinizde patlayacaktır. *
  • beyaz atlı pirems olayında yanlış ata oynadın yavrum, bu hikayede ki en güzel uyum rakı ve beyaz peynir haberin olsun. yok öyle beyaz gelinlik neyim.
  • olan tarafın ayrı olmayan tarafın ayrı zorlandığı durumdur. sizin kıyamadığınızın kendine hergün kıymasına şahit olmanızdır. ne tam kalmanız, ne de gidebilmenizdir. çok zordur çok..
  • yuksek ihtimal sizinde alkolik oldugunuz bir sevgilidir.

kaza yapar, evde kafasini duvara vurur olumden doner, en yakin arkadasinizin nikahina sayesinde sarhos gidersiniz falan... bi suru hikaye.

tam ayrildiktan sonra zaman gecer kendinizi toparlarsiniz hayir dersiniz cunku artik o kadar icmiyorsunuzdur sizde.

o biter, yine asik olursunuz bingo! bu da alkolik cikar, pattern veya evrenin sinavi dedikleri boyle bisey olsa gerek.

kisisel not: bi iliskimde bende alkoliklikle suclanmistim simdi donup bakiyorum adam hakliymis terk etmekte.
  • geçmişte gezer, geleceği sevgilisine sunarak..
  • haftada 2-3 bira içmek sizi alkolik yapmaz gençler şova girmeyin
  • biraz az iç demiştim bir keresinde. senden önce de böyleydi sonrasında da böyle olacak. istersen ayrıl değişmeyecek demişti. ayrılmadım.
hesabın var mı? giriş yap