şükela:  tümü | bugün
  • elde alkol,insanların suratlarına baka baka hem araba kullanıp hemde icki icme eylemi...icinde,alkollü araba kullanmadan bile fazla hayvanlık barındıran olay(bkz: alkollü araba kullanmak)...bu durumda yakalanırsanız ya halk yada polis sizi linc etmek isticektir...aksam haberlerine cıkma ihtimalinizde oldukca yüksektir...
  • televizyonda gosterilen cogu trafik kazasindan sonra soforun icinde bulundugu durumdur. kameraman arabanin icini cekmeye basladiğinda arka koltuklarin, sofor koltugunun alt kisimlarinin, yan koltugun; bira ve benzeri icki siseleriyle dolu oldugunu goruruz. hatta bazen bu siseler kazanin siddeti ile yola sacilirlar.

(bkz: trafik kazasi diyaloglari)
  • genellikle bacak arasina sise konulur ve yolculuk esnasinda yudumlar cekilir.(bkz: pismis kelle misali.)
  • ingilterede cinayete tesebbüsle es anlamli hadise
  • akabinde kişiyi alkol aldik mi sorusuna muhatap bırakabilecek eylem.
  • arkadaşım abisini bu nedenle kaybetti...
    olaydan 1 sene sonra abime alkollü bir herif arabayla açarptı 3 senedir dava sürüyor...
  • ben bu akşam evde 2 kadeh rakı içtim ve bir çorba kasesini mutfaktan salona taşırken koltuğun üzerine döktüm. ben normalde çok içerim ve bana asla iki kadehle birşey olmaz. ama acaba o iki kadehi içmeseydim çorbayı yine de döker miydim? işte alkollü araba kullanırken bu soruları kendinize cezaevinde soruyor olabilirsiniz. hele bir de en güzel yıllarını sizden ayrı geçirecek, doğumgünlerini bile içi buruk kutlayacak çocuklarınız varsa bu sözlükte yazan yavşak ergenlere itibar etmeyiniz. alkollü araba kullanırsanız hayatınızın kayma olasılığı hep bakidir, isterseniz dünyanın en iyi şoförü olun.
  • almanlar yapmis zamaninda metanolle calisan kamyon.
  • alkol almadan bile araba kullanınca ölme ihtimalimiz yüksek. siz neyinize güveniyorsunuz da alkol alıp araba kullanıyorsunuz? hastayım şu bana bir şey olmaz triplerine. dediğim gibi alkolsüzken bile ölünüyor alkol alıp kullanmak tam bir intihar. böylelerine acıyasım gelmiyor.