şükela:  tümü | bugün
  • bugün başıma gelen elim olay. buz gibi soğuk ve yağmurlu havada berbere girdim. yarın işe başlayacaktım, saç ve sakalım uzamıştı. içeri girip paltomu çıkardım, genç delikanlı buyur ederek beni döner koltuğa oturttu. içerde başka kimse yoktu.

başta yok olmaz diye düşündüm ama genç çıraktan leş gibi alkol kokusu geliyordu. rencide etmek istemedim. ama hareketleri lakayt ve dengesizdi, sanki ayakta zor duruyordu. iki makas darbesi atıyor sonra "abi iki dakika müsaade et" deyip arka tarafa gidip telefonla konuşuyordu. kulak misafiri oldum, kız arkadaşı ile tartışıyordu.

bu, bu şeklide 3-4 kez tekrar etti, telefonu çalıyor, müsaade istiyor, telefonla bağırıp çağırarak konuşup geliyor ve tıraşa devam ediyordu. bu aralarda kalkıp kaçmayı düşündüm ama saçımın henüz olmamış ve yarısı kesilmiş kısmı çok komik görünüyordu. cesaret edemedim. yine geldi. her geldiğinde daha bir agresif ve dengesizdi. sanırım arkada daha da zıkkımlanıp öyle geliyordu.

ilk hatasını yaptı. makine ile saçımın yanını keserken kulağımın kepçesini hafiften kanattı. içimden "kes tıraşı" deyip çıkasım geldi ama her berberin yapabileceği küçük bir hata olduğu ve özür dilediği için affettim. ama ikinci hatası çok büyük oldu, makasla saçlarımın önünü düzeltirken dengesi kayboldu ve makas elime saplandı. ben acıdan bağırırken, o yere kapaklanmıştı. "seni berberler odasına şikayet edeceğim alçak herif, leş gibi alkollüsün" diye bağırdım. "ben berber değilim zaten abi" diyerek kahkahalar atmaya başladı ve kustu. sonra kusmuğunun üstüne yattı ve uyumaya başladı. hiçbir şey anlamamıştım, "alkolik herif sen görürsün" diyerek çıktım.

acil servise gidip tedavimi gerçekleştirdim. oradaki piç doktor ve hemşireler saçımın haline gülmüşlerdi. sonra karakola gidip şikayetçi oldum. iki polis memuru ile berbere gittik ama berber değişmişti. durumu anlattım, eşkalini verdim ama berber burda öyle birinin hiç çalışmadığını, zaten dükkanı da yarım saat önce açtığını söyledi. polis kamera kayıtlarını istedi ama berberde kamera yoktu. mobese kayıtları incelenmeden önce hiçbir işlem yapamayacaklarını söyleyip beni eve bıraktılar. şimdi kayıtları bekliyorum.