şükela:  tümü | bugün
  • onur air hostesi hanımefendinin hain planıdır. çok şükür bir aklı başında insan çıkmış ve bu hain plana karşı insanları uyarmıştır.

her ne kadar böyle haber sitelerinden haberleri burada paylaşmak pek huyum olmasa da bu haberi görünce şaşkınlığımı gizleyemedim. açıkçası kahkahalarımı da gizleyemedim. doğruluğundan %100 emin değiliz tabi ki ama şakaysa komik, doğruysa çok daha komik bir haber.

http://www.haberturk.com/…1002696-havada-garip-olay

--- spoiler ---

onur air’in istanbul-malatya seferini gerçekleştiren uçağında ‘alkollü, alkolsüz içecek satışı yapılacağı’ anonsunun ardından bir yolcu hosteslerle tartıştı. erkek yolcu hostese “allah’a daha yakınız, uçağı düşüreceksiniz” deyince hostes de yolcuya “allah her yerde. sizinle tartışamam” dedi.

--- spoiler ---

oha amına koyim, süper lan. kafaya gel. bir de durup tartışmış insanlarla.

bana babamın bir çocukluk anısını hatırlattı ayrıca. babam ve arkadaşları komşularının erik ağaçlarına daldıktan sonra erikleri ceplerine doldurup evlerinin bodrumuna inip orada yerleşmiş erikleri. bir gün dedem bunları görmüş bodrumda. "ne diye burada oturuyorsunuz" dediğinde "allah görmesin diye" cevabını vermişler. ha tabi aradaki tek fark bunu söyleyen çocuklar 7-8 haberdeki adam ise 40 yaşında.

dayı sen uçağı boşver metroyla git nereye gideceksen. yerin altında ya piuuvv ne ortamlar ne ortamlar. bir görsen allah'a uzağız diye metro vagonları direkt insanların kendisi olmuş.

son olarak, eyvallah allah'a yakın içip uçağı düşürmek istediniz, bu ülke üzerinde oynanan kirli oyunlara alet oldunuz ama sorarım size peki insansız uçakları kim uçuruyor?

kafanız hayrolsun...
  • hostesin silkinip kendine gelmesini saglayan bu bilincli vatandasimiz acaba ucakta kakasini yapmis midir diye dusunmeme sebep olan olay. malum, ucak havada allah'a o kadar yakinken sicarsa... bilemedim simdi ne diyeyim.
  • neremle gulecegimi sasirdigim haber. aklim cidden almiyor ya nasil bir mantik nasil kafa
  • de icing denen olayı bilse uçağa hiç binmeyecek insandır.
  • gerçek(!) müslüman olduğu için gökyüzünde allaha daha yakın olduğunu düşünen komik insandır kendisi. hostes ise alkol servisi yapan, gayrimüslim sınıfına koyulan ama "allah her yerde" sözüyle cevabı yapıştıran akıllı insan.
  • en ürktüğüm insan tipi; hem cahil hem cahilliği iyi bir şey sanıyor..

bununla eğlenenlere de ufak bir tavsiyem var; size saldırdıklarında sizi savunacak kimse kalmayacak ona göre ..
  • tanrinin hala alkolle, orucla, abdestle vs. mesgul oldugunu dusunenlerin varligini gostererek acima duygusu uyandirmistir.

somali'deki musluman halkin bebekleri acliktan olurken bir mudahalede bulunmayan, her yil binlerce masum bebege tecavuz edilirken bir sey yapmayan tanri, dunyadaki nufusunun cogunlugu musluman olan ulkelerde kan ve gozyasi alip basini gitmisken herhangi bir mudahalede bulunmayan tanri "alkol satisi ha, dur ben su onur air'in ucagini bir dusureyim" mi diyecek?
  • hostesin "allah her yerde, sizinle tartışamam" diyerek ayar verdiği yaratık.
    ayrıca (bkz: what if god was one of us)
  • yanlış açılmış başlıktır. alkol gayette uçağı düşürebilir. komik olan şey, vatandaşın havada allaha daha yakın olduğunu düşünmesidir.