şükela:  tümü | bugün
 • slipknot'un iyiden iyiye death metal yaptığı şarkı. blast beatler zater yardırıyor da riffler de bir acayip. ancak eski orjinalliklerini de göremiyoruz, umarım albümün manasız-ama-deli-gibi-gaz-şarkı kontenjanındandır.

  edit: sevdim şarkıyı, baya güzel.
 • slipknot'ın 4. albümünün ismi. single'ları psychosocial 30 haziran'da radyolara verilip 1 temmuz'da da internet ortamlarına düşecekmiş dediklerine göre. albümün çıkış tarihi ise 26 ağustos imiş.

  oddedit: http://en.wikipedia.org/…i/all_hope_is_gone_(album)
 • şarkı listesi açıklanmış albüm, ahanda:

  01. execute
  02. gematria (the killing name)
  03. sulfur
  04. psychosocial
  05. dead memories
  06. vendetta
  07. butcher's hook
  08. gehenna
  09. the cold black
  10. wherein lies continue
  11. snuff
  12. all hope is gone

  bunlarda bonus trackler:

  13. child of burning time (bonus track)
  14. til we die (bonus track)
  15. vermillion pt. 2 (bloodstone mix) (bonus track)
  16. itunes exclusive track [pre-order only]
 • malum yerlere düşmüş albüm.
  böyle iowa'nın daha bir standart death metale yakın bir hali gibi olmuş albüm sanki.
  beklediğimden çok daha sert bir albüm çıktı.

  aslında sert değilde, daha klasik metal formuna yakın bir albüm. yanılmıyorsam her şarkıda bir gitar solosu mevcut, nu-metal etkisi sıfıra yakın, klasik slipknot usulü groove kısımlar mevcut tabi. ama genelde zaten albümdeki riffler 90-91 döneminde yazıldığı için klasik metal riffleri çoğunlukta albümde. o yüzden death metal'e yakın bir albüm riffler ve tonlar açısından.
 • gün itibariyle nete düşmüş albümdür. albümü baştan sonra dinledim fakat şunu söyleyebilirim; slipknot bu albüm için en sert slipknot albümü olacak demişti fakat bir önceki albüm bu albümden çok daha sertti. şarkılar eski slipknot soundundan uzaklaşmış. fakat bunu negatif bir anlamda söylemiyorum. zira oldukca güzel ve coşturucu bir albüm.

  öncelikle corey clean vokal silahını bu albümde son mermisine kadar kullanmış. nerdeyse her şarkının nakaratı clean vokalle yapılmış.ayrıca sadece clean vokal kullandığı bir şarkı da war (bkz: dead memories). slipknot bu albümde daha melodik bir yapıya bürünmüş. daha önce slipknotta gitar seslerini sadece ritm olarak duyuyorduk. genellikle ön planda bateri ve vokal vardı. fakat bu albümde gitar melodileri çok hoş artık sadece ritm olayından çıkmışlar. ilk defa slipknot bu albümde sololar kullanmış ve gayet de hoş olmuş. üstelik bateri ritmleri de buna karşılık güzelliğini yitirmemiş. albümün en büyük eksiği sid in bu albüme hiç katkısı olmaması. şu ana kadar bir iki şarkıda sid in ritmlerini duyabildim o da duyulmayacak kadar geri plandaydı. slipknot vermillion pt 2 gibi bir akustik şarkı daha yapmış bu albümde (bkz: snuff). eskisi gibi çok sert olmasa da profesyonellik kokan bir albüm olmuş. gitar melodileri ve sırıtmayan clean vokallerle dinlenesi bir albüm olmuş. slipknot bu albümde gerçek bir müzisyen kimliğine kavuşmuş gibi. tarz deişikliği yeterince olduğu zaman iyidir bence çünkü önceki albüm gibi bir albüm çıkarsalardı hiç başarılı bir albüm olamazdı. allbümde sid wilson faktörü dışında çok fazla eksik yok genel olarak güzel bir albüm. tabi muhteşem ya da harika bir albümde denemez. sonuçta slipknot bundan daha iyi çalışmalar çıkarmıştı önceden. 10 üzerinden 8 alabilecek bir albüm...
 • hemen death deyip gecmemek lazim.psychosocial sarkisi umut vermektedir.

  (bkz: 4 gozle bekliyoruz)

  edit : album dunden itibaren warez sitelerinden indirilmeye baslanmistir. haberiniz ola.

  detayli bilgi icin edit : www.mediaportal.ru
 • slipknot ile ilgili müzikal umutlarımı bir sonraki albümlerine ertelememi sağlayan albüm. iowa'dan sonraki eserlerinde en azından 1-2 iyi şarkı bulunur, eğleşirdik onlarla. bunda o da yok.

  snuff adında yumuşacık bir şarkı var ki niye koymuşlar albüme çözemedim. vasat bir lp.
 • hayvan evladı gibi güzel bir metal albümü. icra kalitesi oldukça yükselmiş. sahnede izlemek istiyorum ben bu slipknot'ı da. aksamaktan dökülen şu parçaları çalabiliyorlar mı gerçekten merak içindeyim. meshuggah'ın bilgisayar desteğiyle yaptığı müziği aratmıyor çünkü çoğu parça. canlı canlı izleyebileceksek ayrıyetten helal olsun yani, boş durmamışlar demek ki. sözler falan da güzel, daha dolu. önceki albümlerle kıyasladığımda "müzik rahatlamış" diyebilirim; süper de olmuş. aynı nefret aynı öfke, çok daha geniş takılarak anlatmışlar. konserde eşlik etmeyi ve gaza gelmeyi kolaylaştırmışlar epey. çok çılgın slipknot konserleri çıkar bu albümden bence. slipknot kendini oturtmuş artık. 13 yıllık bir grup olmanın hakkını vermeye başladı. hakikaten farklılar. bir slipknot daha yok.

  birçok vokal, davul ve riff de geçmişlerine referans niteliğinde slipknot'a özgü minik numaraların tekrarlarını içeriyor. gematria'yı dinlerken "the time of the nine has begun / get out of the way or you will suffer as one" kısmında fark ettim, albümün geri kalanında da dikkat ettim; slipknot dinleyicileri için güzel bir hadise bence. siz de dikkat edin, eski parçalardan anımsayacağınız bir sürü ufak şey var.

  albümde bi tek clean vokallerin fazla ibne gibi olması tuhafıma gitti benim. slipknot'a göre "easy listening" kaçabilecek şarkıları da mainstream'e köprü niyetine kullandıklarını düşünüyorum. the subliminal verses sinyalini vermişti bunun.

  bi de "onlar nasıl sololar öyle lan" diyenlere, "hayatınızda hiç mi slayer dinlemediniz?" diyorum.

  gördüğüm kadarıyla mick'in james'in falan maskeler aynı, hepsi değil birkaçı değiştirmiş maskesini. hala psikopat olduklarını görmek sevindirici! http://www.youtube.com/watch?v=wws7mnmewpw

  http://www.youtube.com/watch?v=pl1fqbqkcyu izlenmez mi amına koyim ya.
 • slipknot ın farklı ve hoş son albümü.. bu albümdeki ilk kliplerini de psychosocial isimdeki parçalarına çekmişlerdir.
 • alter bridge'in 3. albümü ab iii'nin en iyilerinden olan parça. albümün -bir nevi- kalbi. tahminimce albüme adını da verecekmiş ancak malum, slipknot ile pişti olmaktan çekinmiş dostlarımız.

hesabın var mı? giriş yap