şükela:  tümü | bugün
 • tüm hayatlar önemlidir anlamına gelen söz.
 • bir amerikan çomarı deyişi. black lives matter sloganına karşılık olarak çıkarılmıştır. sistematik ırkçılık yokmuş gibi davranan çomarların "senin canın can da benimki patlıcan mı?" alınganlığının ifadesidir, halbuki onlar da çok iyi bilmektedirler ki 'black lives matter'amazsa zaten 'all lives matter'mıyordur. bulmacanın eksik kısmı önemi yokmuş gibi davranılan 'black life'ların da önem kazanmasıyla tamamlanacak, black life'lar life muamelesi görürse ancak o zaman 'all lives matter'abilecektir.

  bilmem anlatabildim mi dostum ha?
 • çomarla pek alakası yok aslında sadece black lives matter değil lgbti+, kadın, hayvan hakları içinde kullanılan tüm ötekileştirmeleri bir kenara bırakmamız gerektiğini söyleyen bir slogan olmuştur.
 • mallarin kullandigi bir slogan. bize de dusmesi yakindir. hafiften cikmaya basladi zaten, insan hakki varken niye feminizm, mevzu kurtlere degil, hepimiz sey oluyoruz falan diye. paris patlamasi oldugu zaman, herkes dedi ki "pray for paris"- kimse demedi ki "pray for all the cities" , las vegas saldirisi oldugu zaman dediler ki "stand with las vegas" kimse cikip demedi ki "hey what about other cities that have been attacked by terrorists?"

  ama ne zaman siyahilere yonelik bir saldiri olursa, birdenbire herkesin aklina all lives matter demek geliyor. bunun altinda yatan malligi gorememek icin, ciddi ciddi algi esiginiz dusuk olmali.
 • şuna bakmanızı tavsiye eder, neden saçma olduğunu anlamanızı dilerim.
 • icerik olarak olmasa da yapi olarak sunlardan farki olmayan söylem:

  - afrika’da acliktan cocuklar ölür. bu cocuklara yardim eden ve adaletsizlige karsi cikan bir insana ya da dernege karsi maymundan kalma beyinli insan soyle buyurur: “e ama all lives matter!?!”

  - bir restoranda herkes guzelce yemegini yerken musterilerden biri garsonun kafasina sirf cani istedigi icin bardak firlatir ve garson kanlar icinde yere yigilir. restoranin yarisi garsonun basina toplanir. bazilari yardim cagirir, bazilari da sebepsizce bardak firlatan adama isyan eder. tadinin kacmasini istemeyen maymundan kalma beyinli baska bir musteri soyle buyurur: “amma ugrastiniz ya adamla. tantanayi birakin da yasamak icin ihtiyacim olan karbonhidrat ve proteini vucuduma rahat rahat sokabileyim. all lives matter!!1!
 • bu slogana karşı en aklı başında açıklamayı ve en güzel eleştiriyi şu sevimli kız çocuğu yapmıştır;
  görsel
  bu sloganı savunanlara saldırmak yerine keşke şu fotoğrafı gösterleserdi, en azılı savunucusu bile meselenin ne olduğunu (art niyetli değilse eğer) çabucak kavrardı zaten.
 • saçma olanın ne olduğunu söyleyeyim saçma sapan karikatürler koyup "all lives matter" sloganın saçma olduğunu iddia etmek. black lives matter sloganı yanlış değildir eksiktir. all lives matter o sloganın bir adım ötesi.bir meksikalı ırkçılık dolayısıyla öldürüldüğünde ne diyeceksin black lives matter? e karşılamıyor işte yani bu bunu.
 • tam sağcı lafı. all lives matter'sa ona göre davranılmasını talep edin, davranmayanın karşısında olun?
 • yaşam karşıtlarına dert olan laf.