• neredeyse tüm versiyonlarını dinledim. kesinlikle ane brun versiyonu en iyi diye düşünüyorum.

peaky blinders ikinci sezon finalinde sanki o sahne bu şarkı için yazılmış ve arka plana bilhassa bu şarkıyı koymuşlardır. diziyi izlemeden bu başlığa gelenler de kesinlikle diziyi izlemelidir. dizi sanki bu şarkının hikayesi üzerine kuruludur.
  • ane brun yorumunun bu kadar kısa olması gerçek bir haksızlıktır.

https://www.youtube.com/watch?v=gnsbctmmi3k
  • son ses açıp sözlerini bilmeden ağzımı yamultup garip garip sesler çıkararak eşlik ettiğim şarkı. ne de dinlenesiymiş böyle kasıntı bi gecede.
  • helldorado'nun 2002 yılına ait lost highway albümünde bulunan harikulade bir cover olup, emmylou harris parçasıdır.

tıksırıncaya kadar dinleyin diye sözleri;

when i go dont cry for me
    in my fathers arms ill be
    the wounds this world left on my soul
    will all be healed and ill be whole

sun and moon will be replaced
    with the light of jesus face
    and i will not be ashamed
    for my savior knows my name

it dont matter where you bury me
    ill be home and ill be free
    it dont matter where i lay
    all my tears be washed away

gold and silver blind the eye
    temporary riches lie
    come and eat from heavens store
    come and drink and thirst no more

so weep not for me my friend
    when my time below does end
    for my life belongs to him
    who will raise the dead again

it dont matter where you bury me
    ill be home and ill be free
    it dont matter where i lay
    all my tears be washed away
  • ane brun'ün yorumunu dinlediğim harika sakinlikte ve sabit tempodaki parça. hell on wheels'in son bölümü ya da sondan bir önceki bölümünde duydum ilk.
  • bu şarkıyı ane brun o ses tonuyla 1 saat olarak kayıt yapsaydı eğer yine de sıkılmazdım.2 dk çok kısa olmuş.tam böyle içimde kelebekler uçmaya başladığı zaman şarkı bitiyor.
  • yine bir cover sayesinde tanıdığım şarkı. ane brun yorumu iyidir hoştur fakat ilk hali yani emmylou harris'in okuduğu kadar özgün değildir. ane brun yorumu hakkındaki yazılanlara da bakınca çoğunda; ninni gibi olduğundan, içi ısıtan bir tınısı olduğundan bahsedildiği görülüyor. bazı şarkılar; birçok kişinin kulağına hoş gelecek biçimde yorumlanır, herkesin dinleyebileceği daha kolay ve hoş bir hale getirilerek sunulur. ancak bu aşamaya gelene kadar maalesef farklı tınısı törpüleniyor. ane brun yorumu da böyledir. kanımca, aynı durum in a manner of speaking parçası için de geçerli; kimse sahibi tuxedomoon grubunun yanına yaklaşamadı bu parçada, oysa herkes parçayı nouvelle vague grubu yorumuyla bilir hatta kimileri onların sanır.
  • ilkizlediğimde, zaten beni yakalamıştı bu şarkı. bugün aklıma düşüşüyle tuttum bir de çevirisine baktım ve gerçekten de o sahne ile uyumlu başka bir şarkı da olamazmış gibi geldi.

öldüğümde benim için ağlama
  • ane brun versiyonu içinize işler; tek kötü yanı kısa olmasıdır.
  • çok güzel şarkı. emmylou harris'a saygılar ama ane brun yorumunu daha çok sevdim ben. peaky blinders olmasa dinlemeyecektim böyle bir şarkıyı belki de. dizideki her şarkı ayrı güzel zaten.
hesabın var mı? giriş yap