şükela:  tümü | bugün
 • amerikali ogrenci lingosunda ders calisarak sabahlamak. cumle icinde kullanirsak: 'i pulled an all nighter'.
 • her zaman sanki cok ise yariycakmis gibi gelir, sebebi her zaman procrastinationdir cunku insanin ne kadar cok isi olursa olsun aslinda bole biseyi gerektirmez ama en basarili kaytaranlarda, teselli icin en mukemmelliyetcilerde de diyebiliriz, sik sik rastlanir, sonuc olarak duruma sebebiyet veren ozellikten dolayi gece de basariyla sonuclanmaz, uykusuz kalinir, insanin siniri bozulur, muhtemelen sabaha karsi bi saatte istem disi bi sekilde, kandaki kafein ve nikotin miktarindan titreyerek gozler acik olarak uykuya dalinir, aksama dogru is isten gecmisken uyanilir, kaybedilen zaman hesaplanir, heyhat buyuk umutlarla ayni sey tekrar denenir.

  bi de baska turlusu keyfe keder sabahlamaktir ki o da hakkaten pek keyiflidir insanin hic uykusu gelmez hatta ertesi gunun bile icine sicmayabilir.

  ha bi de ilk ornekteki niyetle baslanir, ama ikinci ornege doner, insan gecirdigi zamandan pek haz alamaz cunku agir bi sucluluk duygusu mevcuttur, ama yine de pek guzel gecer nitekim gecenin dordunde ya da sabahin korunde uyuz kuslar oterken bu zavalli durumu paylasmak insanlari yakinlastirir hayatin anlamini irdelemeye sevkeder. sonuc olarak yapilmasi gereken is mumkun diil yapilmaz
 • herkes uyuyunca atmosferdeki toplam enerji daha az bölünür ve uyanık her bireye daha fazla pay düşer. siz bu enerjiyi motivasyon ve verime çevirip amacınıza yönlendirebilirseniz, yoğun çalışıp, az zamanda çok iş başarabilirsiniz. ama bunun önşartı, ertesi sabaha yönelik sorumluluklarınızın olmamasıdır.
  eğer varsa sizleri şöyle alalım: half nighter
 • filmini izleme imkanım oldu bugün.gerçekten müthiş eğlenceli bir film tavsiyedir.bir adam ve aşık olduğu kızın babası bir araya gelince ne kadar absürt şeyler yaşanabilir ki?
 • öncelikle y*rrak gibi film afedersin.
  komedi filmi mi, dram filmi mi, aksiyon mu? ne s*k olduğu belli değil.
  bu filme verdiğim 1 saat 25 dakika için kendimi çok kötü hissediyorum sözlük.
  bu kadar mı tempo düşürülür bu kadar mı dandik senaryo yazılır? çok ciddiyim beş para etmez film. izlemeyin izlettirmeyin.