• ilk dinlediğimde, sonraki her dinleyişimde ve az önce ki dinleyişimde de aynı şekilde duygu yoğunluğunu hissettiren john legend şarkısıdır. klibinde kendisine şu anki eşi eşlik etmiştir. gel gelelim beni bu kadar etkileyen çok az aşk şarkısı vardır, ilk seferde çat diye vuran. belki onları da yazarım sonra. sözlerde her bir ifadesinde aşkı derinden anlatan şarkıdır. "karşındaki insanı her şeyiyle, tüm güzelliği ve lanetleriyle" kabullenmek gerektiğini anlatır. çünkü hepimizin iki tarafı vardır, lanetleri vardır. bir insanı tek bir yönüyle değerlendirmek ya da sadece güzel yönlerini sevmek sonucu yaşayacağımız tek şey de hayal kırıklığı olacaktır. karşındakini düşüşlerinde ve o anlarındaki çirkinlikleriyle de sevmektir aşk. onun bu anlarında yanında olmaktır, gerçek anlamda destek olmaktır. "ağlarken bile güzelsin saçmalama" dersin. bazen o düşüşlerinde öyle canını yakar, seni öyle acıtır ki tamam dersin yapamicam ben bunla. işte tam da o anda nasıl da vazgeçemediğini görürsün. onsuzluğun nasıl daha çok acıtacağını fark edersin. aşk böyle işte, dan dun geçirir, yerden yere vurur ama yine dersin ki "kafam suyun altında ama yine de gayet iyi nefes alıyorum", "ne çarptı bana bilmiyorum ama iyi olacağım". işte burada daha da perçinlenir aranızdaki "her şeyini sana vermiş, her şeyini ona vermişsindir" bazen öyle anlar gelir ki tüm bunlara rağmen minik köşelerin kalır açmadığın, açmaya korktuğun, kendini koruma güdünle ona vermediğin. o zaman da o sana der ki "tüm köşelerini seviyorum, aç onları bana, ver, ben de sana açacağım tüm o gizli kalan minik yerleri de". birbirinizi cesaretlendirip son kaleyi de düşürürsünüz ve ondan sonra artık "bir" olmanın keyfiyle birbirinizin "bitişi ve başlangıcı" olursunuz. kendini tamamen açmak korkutucudur evet ama o son kalenin de yıkılmasıyla görünen şey "her şey"dir. iyi- kötü, güzel-çirkin, aşk-nefret, aklınıza gelebilecek tüm kutuplar tam karşınızdadır ve onu "alırsınız". savunmasız gibi kaldığınızı hissettiğinizde aslında en güçlüsünüzdür. "kaybetmek gibi algılanan her şeyin aslında kazanmak" olduğunu fark edersiniz. birlikte. çünkü her şeyinizi açıkça ortaya koymak tüm çıplaklığınızla birbirinizin karşısında durmak ve bunu kabullenmek bir olmanın tek gerekliliğidir aslında. artık o senin tüm yükselişin, tüm yere çakılışındır, ritmin, dengen ve "her şey"indir.

işte böyle alıp götürüyor bu şarkı..daha belki söylenecek çok söz vardır ya da artık gerek yoktur.
  • al ver ekonomiye can ver esintileri bulunduran yeni bir john legend şarkısı. melodi hoş, sözler fena değil. güzel şarkı güzel.

what would ı do without your smart mouth
    drawing me in, and you kicking me out
    got my head spinning, no kidding, ı can't pin you down
    what's going on in that beautiful mind
    ı'm on your magical mystery ride
    and ı'm so dizzy, don't know what hit me, but ı'll be alright

my head's under water
    but ı'm breathing fine
    you're crazy and ı'm out of my mind

'cause all of me
    loves all of you
    love your curves and all your edges
    all your perfect imperfections
    give your all to me
    ı'll give my all to you
    you're my end and my beginning
    even when ı lose ı'm winning
    'cause ı give you all, all of me
    and you give me all, all of you, oh

how many times do ı have to tell you
    even when you're crying you're beautiful too
    the world is beating you down, ı'm around through every mood
    you're my downfall, you're my muse
    my worst distraction, my rhythm and blues
    ı can't stop singing, it's ringing, in my head for you

my head's under water
    but ı'm breathing fine
    you're crazy and ı'm out of my mind

'cause all of me
    loves all of you
    give your all to me
    ı'll give my all to you
    'cause ı give you all of me

give me all of you
    cards on the table, we're both showing hearts
    risking it all, though it's hard

'cause all of me
    loves all of you
    give your all to me
    ı'll give my all to you
    'cause ı give you all of me
    and you give me all of you

ı give you all, all of me
  • "all of me loves all of you - love your curves and all your edges, all your perfect imperfections / you're my end and my beginning" kısmı beni benden alan, şarkıyı şarkı yapan kısmıdır. john legend'i hep beğenmişimdir taa en başından beri. muhteşem iş çıkarttığı olağanüstü şarkıdır bu da.
  • ya su guzelim otesi sarkinin hareketli remix'ini yapan tum dj'lere kafam girsin lan, bi rahat birakin su sarkiyi, radyolar orjinalini calmiyor artik resmen, bi hareketlendirmeyin, dimtislattirmayin su sarkiyi, sikicem ya!

lutfen sarkinin orjinaliyle, hep orjinaliyle sakinleselim, guzelleselim, aglasalim, temiz temiz hisleselim canlarim: http://www.youtube.com/watch?v=450p7goxzqg

hatta su canli performansi da es gecmeyin derim, soguk otesi bir subat gunumu sabah sabah nasil isittigi dun gibi aklimda: http://www.elvisduran.com/…ings-all-of-me-24361883/
  • john legend'ın lindsey stirlingle beraber çalıp söylediği versiyonu akla kalbe her yere zarar.*

cause all of me
    loves all of you

böyle söz mü yazılır lan ? bize de bir sigara yakıp replay verip dinlemek düşer.
  • kimse cover'lanmaması gereken şarkı. john legend yorumunun üzerine çıkılması imkansız çünkü.
  • hayatim boyunca bana tek bir kadini hatirlatacak olan sarki.
  • (bkz: ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar)
    john legend nasıl bir şeysin? ayrıca düğünde dans etmelik şarkı lan bu.
  • "you're my end and my beginning
    even when ı lose ı'm winning"

bölümüyle dibe çakan ve

"give me all of you
    cards on the table, we're both showing hearts
    risking it all, though it's hard"

bölümleriyle arşa yükselten mükemmel şarkı. bir tek piano ile insanı darmaduman etmemeli bir şarkı.
  • john legend'ın pamuk sesiyle aşkını iliklerimize ulaştırdığı, ruhu ılık suda bebek şampuanı ile yıkayan; kalbe ballı sütünü içirip saçlarını okşayarak uyutan naif şarkılardandır.
hesabın var mı? giriş yap