şükela:  tümü | bugün
 • hollanda çıkışlı, post-rock grup. şarkı isimlerinde verdikleri mesajlar, lirik olmamasına karşın tek cümleyle anlatıyor adeta müzikte vermek istedikleri duyguyu. şu soundcloud sayfası, şu da youtube kanalı.

  (bkz: forgot yesterday, am today and i will be tomorrow)
 • son teknoloji 360 derece çekimleriyle, beethovendan moonlight sonata'yı bir post rock bestesi olarak yeniden yapılandıran hariküleyt grup. ruhuma bıraktıkları izler çok derin, çok naif. siz de yanmak istiyorsanız şöyle buyurun : https://youtu.be/vd8pp-d5r0k
 • "for the ones to whom neither the past nor the future belong" şarkısını özellikle beğendiğim grubun tam ismi şu şekildedir: "all shall be well, and all shall be well, and all manner of things shall be well."

  bu isim, t. s. eliot'ın little gidding şiirindeki çok küçük farkla yer alan iki dizesinden gelmektedir.
  kaldı ki o iki dize de ingiliz ruhban sınıfından norwichli julian* isimli bir hanımın şu sözlerinden gelmektedir:
  "here i was taught by the grace of god that i should steadfastly keep me in the faith... and that at the same time i should take my stand on and earnestly believe in what our lord shewed in this time—that 'all manner [of] thing shall be well.'"

  yani bu veliye/azize hanım diyor ki hayatta imansızlık dışında ne olursa olsun neticesi itibariyle güzel olduğu için hoş gelmiş safa gelmiş (bağlamsal çeviri yaptım).

  ilginçtir o norwich şu anda ingiltere'de ingiltere'nin en çok yerel (yani etnik ingiliz) müslüman nüfusunun yaşadığı yerdir.