şükela:  tümü | bugün
 • watergate skandalinin ortaya cikarilisini konu alan kitap ve bu kitaptan alan pakula tarafindan cekilen film. basroller: robert redford, dustin hoffman.
 • redford ve hoffman'in super oyunculugu ile renklenen film. uzun diyaloglar icermesi ve biraz uzun surmesi nedeniyle ilk izleyislerde begenilmeme olasiligi var ise de, filmin izlendikce nasil bi basyapit oldugunun anlasilmasi ve kiside watergate olayi hakkinda merak uyandirmasi beklenebilir.
 • dustin hoffman'ın buradaki rolü wag the dog'daki rolünü daha da bir manidar kılar... zira film 1976 yapımıdır...
 • ben bradlee rolundeki jason robards'a oscar kazandirmis ve ayrica 3 dalda daha odulu kucaklamistir. politik gerilim denince ilk aklima gelen filmdir, gosterime girdigi donemde cam cerceve kirmistir.
 • tek kelime ile mükemmel bir film.
  gazetecilerin haber kaynağının ağzından laf nasıl alınır öğrenmek için,
  basınla sık sık muhatap olup da sır vermek istemeyen pr'cıların ise ser verip sır vermemek için defalarca izlemesi gereken kült film.

  birinci izleyiş watergate'i bilmeyenler için karışık gelebilir.
  filmi izledikçe daha çok sevmeye, isimlere dikkat etmeye başlarsınız.
  5. izleyişten sonra ise oyuncuların sergiledikleri performansa dikkat kesilir, redford ve hoffman'ın genç yaşlarına rağmen oyunculuklarını koltuktan kalkarak alkışlarsınız.

  istanbul film festivali'nde de ara ara gösterilmektedir.

  ayrıca araştırmacı gazeteci diye ortalarda dolanan birçok zırtapoza kesinlikle 1000 defa falan izlettirilmelidir.
 • 1976 yapımı, 8 dalda oscar adayı olup 4 dalda oscar kazanan, alan j pakulanın paranoya üçlemesinin son filmi. sinemalarda oynadığı yıl 30 milyon dolarlık gişe hasılatıyla o yılın en çok hasılat yapan filmi olmuştur. başrollerinde dustin hoffman ve robert redfordu görmekteyiz. film carl bernstein ve bob woodward isimli iki gazetecinin watergate skandalı olarak bilinen demokrat parti merkezine yapılan soygunla beyaz saray arasındaki bağlantıyı araştırmalarını anlatmaktadır.
  ayrıca (bkz: the parallax view) , (bkz: klute)
 • gazeteci rolündeki dustin hoffman ve robert redford'un sürekli birilerine bir şeyler sordukları, birilerine telefon ettikleri politik gerilim. azimle sıçan taşı deler misali, sabırla, inatla çalışıp watergate skandalını ortaya çıkarıyorlar. tabi nicki espirilere konu olan deep throat yardımıyla. (bkz: mark felt)
 • günümüzün ortamında "böyle gazeteciler kaldı mı?" sorusuna gark eden filmdir. bir de the insider izlemek gerekir üstüne.. daha doğrusu alıcaksın bu iki filmi, habercilik etiği neymiş izleyip anlayabilirler belki diye gözüne gözüne sokacaksın zamane gazetecilerinin...

  filme konu olan gazetecilerimiz gecenin köründe gazetede çalışmaktadır. gündüz olur, ortam dolar taşar, onlar hala çalışmaktadır. tv'de nixon başkanlık yeminini etmektedir, onlar işlerinin başındadırlar hala... iki sene içinde sorumlular teker teker cezalandırılacak ve nixon sonunda istifa edecektir. pek güzel bir finali vardır kanımca...
 • yapımcılığını robert redford'un üstlendiği, amerika'daki en büyük politik skandallardan birinin konu alındığı film. woodward ve bernstein, olaydan sonra kitap yazmak için kolları sıvarlar, amaçları yaşadıkları olayı geniş bir açıda, daha çok nixon' un ve onun çevresinin gözüyle, skandal sonrası etkilerini ele alarak anlatmaktır. kitabı yazmaya başladıkları sıralarda robert redford' dan bir telefon alırlar. redford, "beni olayın kendisi değil, sizin yaptıklarınız ilgilendiriyor, bence kitabınız da bu şekilde olmalı" der ve yazarlarımız kitabı yeniden, daha çok kendi açılarından anlatarak yazmaya başlarlar, ve filmin senaryosu da bu şekilde oluşur.

  filmin gerçeğe uygun olması için ayrıntılar üzerinde çok zaman harcanmışır. washington post ofisinin birebir kopyası yapılmış, sette bulunan çöp kutularının içindeki çöpler, gerçek washington post ofisinden getirilmiştir.