şükela:  tümü | bugün
 • rusya'nin sezen aksu'su. (bkz: flip kirkorof)
 • rusya'nın hem sezen aksu'su hem ajda pekkan'ı (yaptırdığı estetik ameliyatlar ve 98 senedir şarkı söylüyo olması açısından), mükemmel sesli, mükemmel yorumlu insan. kazaada imeshte şarkıları bulunabilir, sözleri anlaşılmasa bile zevk alınabilir. sonuçta hasta siemprevaar, le vent nous porteravaar, bessame muchovaar.. bir de mne nravitsiavar ki oof of.......
 • biraz daha tanınmasını umardım, birçok unutulmaz şarkısı bulunmaktadır. best of'u falan edinilmesi gerekir bir şekilde.
 • resmi web sitesi : http://www.allapugacheva.ru/
 • kendisi rusyanın sadece ajda pekkanı yada sezen aksusu olmakla kalmayıp ibrahim tatlısesi dahi olmuştur.neden ibrahim tatlıses?çünkü alla hanımız kimi isterse ünlü yapabilme yeteneğine sahiptir.örnek olarak kuaförünün klibinin tüm müzik kanallarında yayınlaması ve ne hikmetse şarkısının adınında alla olmasını verebiliriz.
 • rus show business'inden cekilecegini aciklamistir. yapma be alla, daha ne kocalar yetistirecektin. *
 • milllione alih roz şarkısını öyle iyi söylüyor ki dinlerken , sevdiği için varını yoğunu güllere yatıran adam benmişim gibi geliyor.
 • babamın rusya dönüşünde evimize süper bir hediye olarak getirdiği (daha doğrusu ona orada popüler rus müziği hakkında fikir edinmesi açısından hediye ettikleri) cd'leri süsleyen dev şarkıcı. türkiye'nin sezen aksu'su demişler, insanların kafasında oluşturduğu fikir açısından öyle olabilir ama herkesin çok hislere kapılıp falan hüzünlere büründüğü ama bende hiçbir etki yaratmayan sezen aksu şarkılarından farklı olarak alla'nın şarkıları sözlerinden zerre anlamadığım halde bende büyük büyük etkiler yaratmakta. arşivimde her zaman yer alacak olan bir şarkıcı. rus kanallarını hususi kendisini izlemek için de açarız ailecek, zira pek çok programa konuk olur ve herkes saygı duyar kendisine. tabii zamanında (ben küçükken) kendisinden zirilyon yaş küçük maksim galkin arkadaşa ben aşıkken gidip onunla alakalar kurması sinirimi bozmuştu. hepsini geçtim rusya'daki müziği tanıtmak için en uygun seçeneklerden biri alla pugacheva. ailecek severiz dediğimiz türden müzikleri var, eğer evimizde tınlamaya başlamışsa herkesin keyfi yerinde demektir.

  edit: bir bilsem rusça daha düzgün yazacağım ama sözlerinden hiç anlamadığımdan bahsetmiştim. fakat babamın çok sevdiğim çevirmen bir arkadaşı (haticegül teyze*) "million alyh roz"(million of red roses) şarkısının sözlerini çevirmişti, küçük çocuk halimle ağlayacak kadar duygulanmıştım şarkının hikayesini öğrenmem üzerine. ve bugün ingilizce çevirisi de varmış:

  (bkz: http://lyricstranslate.com/…lion-scarlet-roses.html)
 • rus pop müziğinin ilahesi. muhteşem bir sese ve gerçekten sağlam bir müzik eğitimine ve altyapısına sahip. ayrıca çılgın mi çılgın bir yasam tarzı var. million alyh roz parçası sovyetler birliği’nin muhtemelen gelmiş geçmiş en popüler, en sevilen pop şarkısıdır.
 • ajda pekkan ve sezen aksu'nun sesini ya da tarzını beğenmememe rağmen bu kadının sesine (belki de rus dilinin tınısına) bayılıyorum, şu şarkıyı yeni başlayanlara tavsiye ederim http://www.youtube.com/watch?v=svgwtlrgwkg