şükela:  tümü | bugün
 • ateiz, nihiliz, boşiz arkadaşlar kullandığında her daim gülerim bıyık altından... onlar da yılmadan usanmadan kullanırlar ama; ne dilemmadır...
 • bir hatalı entry kriteri.
  (bkz: hatalı entry örnekleri)
 • sana göre bir insanın kızdığını/sinirlendiğini gösteren bir intizar; bana göre komik/geyik bir ünlem. bundan daha komiği varsa o da "gözü kör olsun".
 • dolu dolu, ağıza en çok yakışan kötü söz.
 • bütün vurgu p harfine yüklenerek allah pelasını versin şeklinde de telaffuz edilebilen bir beddua.
 • iddaa ve bilimum bahis oyunlarında yüksek miktarda ya da tek maçtan ve ya son dakikada yenilen golle kaybedilen miktarın ardından sarfedilen tepki sözcüğü
 • adaletin olmadığı toplumlarda sıkça söylenir çünkü ceza verecek kimse yoktur.
  bu tip toplumlarda herkes istediği gibi cirit atar, çalar, çırpar, hakaret eder, tehdit eder, şantaj yapar, gasp eder, darp eder, döver, yaralar, bıçaklar, tecavüz eder, işkence eder, öldürür...
  ceza adalet sisteminden değil soyut bir güçten beklenir.
  beklenir...
  beklenir...
  insanlar içinde boğuldukları bataklığa rağmen hala "allah belasını versin/verir" demeye devam ederler.

  tüm bunlar olurken belası verilmesi istenen kişiler yaptıkları kötülüklere tüm hızıyla devam ederler. hatta daha da fazlasını yaparlar çünkü görürler ki kendilerini cezalandıran hiçbir somut ya da soyut güç yoktur. yapılan kötülükler cezasız kalmaktadır ve bu durum onları daha da kötüsünü yapmaya motive eder.
  insanlar haklarını aramazlar, arayamazlar çünkü hak aranacak bir adalet sistemi sırf bu itaatkar ve sorgulamayan mantığın yayılması, insanların uyuması için oluşturulmamıştır. oluşturulmuşsa da zımparalanıp törpülenerek çarpıklaştırılır. bir şekilde yok edilir.

  kötü güçlerin adalet ve ceza sistemini çarpıklaştırmasından daha da beteri, insanların "allah belasını versin" diyerek sorumluluğu üzerlerinden atmalarıdır.
  ceplerinden trilyonlar çalınır "allah belasını versin/verir" der
  özel hayat kavramı yok edilir "allah belasını versin/verir" der
  can ve mal güvenliği tehlike altındadır "allah belasını versin/verir" der
  ayağa kalkıp şerefsizliğe karşı durmak, direnmek yerine işi soyut güçlere bırakır, bir şekilde üzerlerinden sorumluluğu atarlar.

  ...ve bu toplumda kimse belasını bulmaz, ceza almaz ama insanlar nedense hala bu lafı kullanırlar.
  bu işte çok büyük bir yanlışlık var ve herkes ne olduğunu gayet iyi biliyor.