şükela:  tümü | bugün
 • bir uğur koşar kitabı. ayrıca en'am süresi 91. ayet.

  an itibariyle remzi kitabevi en çok satanlar listesinde ikinci sırada.

  edit: birinciliğe çıkmış..

  http://www.remzi.com.tr/
  http://www.resadonya.com/…otesini-birak-ugur-kosar/
  http://www.dr.com.tr/…tasavvuf/urunno=0000000452027
 • bugün yeniyıl hediyesi olarak aldığım kitap. bu ne piyasa isim lan? okumam ben bunu. neyse, değersiz de olsa hediyedir en nihayetinde, iyi niyetle alınmış. he keşke alıp da bu kalitesiz kitaba(!) prim yaptırmasalarmış orası ayrı.

  edit: tabi ki okumadım ama söyleyeceklerim var;

  eşinin iddiasına göre yazar ilkokul mezunudur.

  üstelik yine eşinin iddiasına göre kitabı da internetten aşırma bilgilerle yazmıştır.

  sonra parayı bulunca da eşini 'annem yaşındasın' diyerek genç bir kadınla aldatmıştır.

  evet, allah de ötesini bırak.
 • kadınların elinde yoğunlukla gördüğüm kitap.
  en alakasız insanlarda bile.
  instagram hesaplarında kahveleriyle bu kitap kapağı vs.
  allaha inanma son yılların modası oldu sanırım bu kitap gibi.
  sakin olun arkadaşlar sakin.
  görgüsüz ve gösteriş delisi de olmayın.
 • bu ülkede din üzerinden para kazanmanın ne kadar kolay olduğunun göstergesi olan kitap. ya arkadaş o kadar okunması gereken kitap, edebi eser dururken bu kitap nasıl en çok satanlar arasında zirveye oynar ya?

  ister ateist olun, ister budist. para mı kazanmak istiyorsunuz? hemen küçük, akılda kalıcı bir hadis-i şerif ya da mevlana'dan vs. bir özlü söz bulun, yapıştırın. bir de islamla ilgili eski sözleri günümüze uygun hale getirip kitap adı yaptınız mı, kitabı pazarlama daha ihtiyacınız olmaz. damlayacaklardır hemen.

  hatırlayanlar olacaktır bir ara the secret furyası vardı. ha bu da onun yandan yemişi işte, hiçbir farkları yok.
 • en çok satanlar listesinde gördüğüm bir uğur koşar kitabı.

  reklamlarını görünce, sözlüğe gelip, hakkında bilgi almak istedim. yazılanları okuyunca, ne denli gerzek insanlarla aynı dünyayı paylaşmak zorunda olduğumu fark edip, buğulu gözlerle ufka bakmak durumunda kaldım yine. kitabın isminde sırf lafzatullah geçiyor diye; bir insanın emek harcayıp, büyük bir özveri ile yazdığı kitabı, daha okumadan "din üzerinden para kazanıyörler" gibisinden etiketlerle karalamak nasıl bir vicdansızlık örneğidir, anlamak gerçekten güç.

  kitabın tanıtımında geçen cümleleri okudum ve ciddi anlamda etkilendim. hatta az sonra çıkıp almayı düşünüyorum. sırf birkaç embesil salyalarını saça saça, kitabın okuyucularını aşağılıyor diye alıp okumaktan vazgeçmeyin. ve dikkat edin; siz kitap okumakla meşgul iken, onlar, sizin ne yaptığınızla iştigal ediyor olacaklar. o kadar boş ve gereksizler...
 • merak ettim okudum.

  iki saatte biten bir kitap. edebi bir değer zaten taşımıyor. allah inancı olup konunun özünden uzaklaşmış olan insanların okuyup bir şeyleri hatırlaması, hafiflemesi, affetmesi için faydalı.

  allah inancı olmayanlar tarafından okunması son derece abes. hele fantastik dini hikayeler inançlı kişiler için dahi dikkat dağınıklığı yaratabiliyor.

  yazarın üslubu "yazar" diyemeyeceğim kadar kötü. kitap çok dağınık. blogda yazarken ya da sözlükte yazarken bile çok daha özenli davranan insanlar var. ne anlatırsa anlatsın böylesine özensiz bir şeye para kazandırmak ve devamının gelmesini sağlamak doğru değil. oturur internetten hadis okurum daha iyi...
 • annemin elinde gördüğüm kitap. ona da bir arkadaşı vermiş. üzerinde "ilk ay 20.000 adet" yazısını görünce para kazanmanın aslında ne kadar kolay bir şey olduğunu görüyoruz. büyük ihtimalle yayınevi sahibi ile yazarın arasında geçen bir diyalogtan almış kitap adını.

  - abi bir kitap yazsam para kazansam diyorum, borçlar da birikti, çoluk çocuk filan.
  - allah de ötesini bırak.
  - hımm.

  içeriğe biraz baktım, bir nevi ortadoğu menşeili the secret. şişelenmiş moskova havası, paris havası gibi faydasız bir tinsel tatmin. yazarın adını google'da "search" ettiğimiz vakit* "allah bana yeter" isimli bir kitabı daha olduğunu görüyoruz.

  yazarın, "allah çok süper laan" adlı yeni kitabını sabırsızlıkla bekliyor başarılarının devamını diliyoruz.
 • sadece ismiyle ve satış rakamlarıyla çok şeyi anlatan bir başyapıt.

  adaletten bilime, ekonomiden sanata, siyasetten edebiyata bu topraklarda olan bitenleri anlamlandırmak isteyenlere mükemmel bir ışık tutuyor.
 • geçen gün taksim'deki mephisto adlı mekandan 12 tl'den satın aldığım kitaptır.

  şuan 50.sayfadayım, okuduğum kadarıyla da beni tatmin etmiştir. ayrıca şu bölüm oldukça etkileyicidir.