şükela:  tümü | bugün
  • 2011 yılından beri sık aralıklarla izlediğim, her seferinde daha bir keyif aldığım videonun ismi.

videoda tamamen salt diyalektik ve rasyonalizm ile inançlı insanlara sorulmuş sorular yer almaktadır. ben sözlük'te paylaşılmıştır sanıyordum ama olmadığını gördüğümde bu eksikliği hemen doldurmak için siz değerli yazarlara gönderiyorum.

yıllardır bu platformda tanrı veya dinler ile ilgili sayısız tartışma yaptım, yaptık. bakalım inançlı dostlar bu videodaki tek bir soruya gerçekten tatminkar cevap verebilecek mi?

video biraz argo içeriyor, bunu ofansif almayınız. mizahi metafor ve kutsalın (iktidar erkin) yıkılmasının getirdiği iğneleyici dil olarak alınız lütfen. sorulan soruları kağıda not almanızı ve cevaplarını aramınızı rica ediyorum.

haydi buyrun, dininiz (artık hangi dine mensupsanız) size sorgulamayı emrediyordu ya hani, buyrun size sorgulayacak harika şeyler. tefsir cart curtla uğraşmadan yalnızca aklınız ve düşüncenizle yanıtlar aramanızı öneririm. başkalarının cevaplarıyla inanç olmaz. bu videodaki sorular aklınıza bir kere düşse yeter. biraz sorgulamayı ve gerçek sorular sormayı öğrenin.

sevgiler.

allah imtihanı geçemedi