• bir ismet özel sözü.

iddialı bir sözdür. eğer söz doğruysa, söz sahibi de bu iddiasından vurulacaktır. bu iddiadan vurulmak, iddia edilen "iddiadan vurulma"nın gerçekleşmemesi şeklinde olur. al sana paradoks...
  • her daim severek izlediğimiz ilahi bir aktivite.

ne güzel oluyor şöyle çat çut kart kurt zart zurt diye sesler çıkıyor işlem esnasında bir de.

öyleyse güzel kardeşim,

nefsinin boş iddialarının peşine düşmediğin gibi başka nefslerin de iddialarının peşine düşme.

hele ki gerçekte narsisistlik kişilik bozukluğundan müebbet yemiş ama bunun farkında olmayan tiplerin iddiaları seni cezbediyor ise muhtemelen sende de aynı hastalık var demektir. bunu fırsat bil de işin uzmanı bir hekim'e görün.

şunu da hassaten bilmek gerekir ki hakikat adamın gözünün yaşına bakmaz, iddialarını kişinin bir tarafına sokuverir. bu süreçte o soktukça müddeinin kalbindeki bakla ağıza gelir ve nihayetinde o baklayı ağzından çıkarır.

aman dikkat et de kimse ağızdan çıkardığı baklayı senin ağzına vermesin.

iddiacı tiplerin genel özelliği bir tek kendilerini akıllı, âlemi ise ahmak bilmektir. sevgiye, şefkate ve ilgiye muhtaç oldukları aşikardır ancak bu ihtiyaçlarını yanlış yerden dilenir dururlar.

taş gibi olmak istiyorsan tüm iddialardan temizlen ve yalnızca allah'ın hak vaadine yönel. allah kulunu asla kandırmaz. allah ile iş yapan asla zarara uğramaz. boş iddiacılar ile iş tutup kâr eden ise yoktur.

sonra ben bilmiyordum deme. allah bir insanı iddiasından vururken yanında yamacında bulunursan sen de güme gidebilirsin dikkat et.
  • çok sağlam bir hakikat.

tek iddiam vardı, o da baba nedir bilmemiş biriyken iyi bir baba olmaktı. belli ki bir yerlerde haddimi aştım ve şu an burnum sürtmekte.

haddimi bildirdin sahip. ben yapmadım, sen lütfettin. bağışla.
  • insan zaafı olduğu yerden imtihan edilir şeklinde aynı manaya gelen farklı bir şekli de olan ifade.
  • ertelenen bir konferans, geç kalkan bir otobüs bulandırmıyorsa hiç bir şey; bu çıkarsama, bu sonuç, bu yargı da doğru değildir.

yargının doğru olduğunu var saydığımızda; iddiada bulunmak, içinde bir miktar vurulmayı ve hatta vurulma talebini de barındırır.
  • bilemedim rabbim. acizliğime bakmadan boyumu kat kat aşan laflar ettim. aslında kimsenin duymadığı sözlerdi bunlar. senin duyduğunu, gördüğünü, bildiğini bilmeden cahilce düşüncelere kapıldım. belki de senin çok sevdiğin kullarına tepeden bakma yanlışına düştüm. gaflet kuyusuna gözüm kapalı atladım. ‘ben asla böyle bir şey yapmam’ dediğim ne varsa hepsini bir bir yaptım. yanıldım. sen hata edenlerin, yoldan sapanların, yanlışta ısrar edip pişman olanların da rabbisin. affet allah’ım.
  • kutsal kitaplarda yazmayan ama ilahi bir mesaj taşıyan söz.

herkes en az bir kere tecrübe etmiştir..
  • acı bir hakikat.
    bir insanın kalbini kırarken iddialı laflar ve büyük sözler edenlerin başına geliyor. karşınızdaki sizden sebep ağlıyorsa sözlerinizde çok dikkati olmanız lazım.

ölüm, hastalık ve kavga gibi çok ağır şeylerde yaşandığına şahit oldum, o nedenle olayları buraya yazmıyorum.
  • iddialı konuşursan, iddian ile imtihan edilirsin anlamında bir ismet özel vecizesidir.

test edilip onaylanmıştır. insanı eşşek gibi anırtır. allahualem
  • uzun bir aradan sonra yeniden karşıma çıkan iddia; ürkütücü ve ürpertici ama akıldan hiç çıkarmamak lazım.
hesabın var mı? giriş yap