şükela:  tümü | bugün
 • kişiye inandırıcı gelmeyen bir edimdir.

  kuran'da helyum'un ne olduğunu, ne işe yarayabileceğini falan açıklamak yerine bilmem kaç defa "he, he, he, he, he, he" diyerek insanların bir yerlere varmasını bekleyen yaratıcı figürü taşak tanrısı loki'den çok da farklı değil sanki.

  ya da "ey kullarım evrende sizin kara madde, kara enerji ve madde diye ayıracağınız bir yapı vardır; ama aslı şöyle şöyledir" demek yerine evrenin bu genel kozmolojik tasnifi yapılmadan önce kimsenin bir işine yaramayan, bu tasnif yapıldıktan sonraysa yerleşik paradigmanın psikolojik zorlamasıyla anlamlı hale geliyormuş gibi duran göndermeler yapmak neyin nesi? burada amaç ne?

  bugün bir çocuk dahi bir şeyler yazarken belli bir ereklilik içinde, semantik bir tutarlılıkla ve en kısa yoldan mesajını aktarmaya çalışırken islam tanrısı allah'ın böyle garip işlerle uğraşması insanda gerçekten "god works in mysterious ways" algısı yaratıyor.

  hepsi bir kenara, allah yaptığı bu işleri gerçekten mucize olarak mı görüyor?
  eğer öyleyse sıkı durun, size mucizemi gösterip peygamberliğimi -hatta yerine göre tanrılığımı- ilan etmek istiyorum:

  yukarıda tam 9 kez "bir", 3 kez "tanrı", 2 kez "madde" ve 2 kez "allah" geçmektedir. 9/3=3/2=1,5/2=0,75

  yani %75.

  ee?

  anlamadınız di' mi hala...

  bugün karanlık enerji'nin evrenin tümüne oranı yaklaşık olarak %75.

  buraya muhteşem bir gönderme var.

  son olarak: on dört harami ünleyecek, bir kere dönüp bakmayacak, yirmi mağaradan on dört gelin çıkacak!

  burada da bir gizem var elbette, kısaca: cümle toplamda on dört sözcükten oluşuyor ve cümlede geçen sayıları yan yana koyunca "14.01.2014" tarihi çıkıyor! demek ki bugün on dört harami, bir kere, yirmi mağaradan on dört gelini skicek -ya da öyle bi' şeyler. ayrıca yirmi mağaradan on dört gelin çıktığına göre altı mağara boş. yani? yanisi şu: altı mağaranın altında bizi bir şeyler bekliyor, o altı mağara neresi peki?

  dıdıdıdıııııın!!!