şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 2 hafta önce akp'li bir yakınımdan duyduğum söz. hayır, 14 yıllık sözlük hesabıyla trollük yapmaya başlamadım, hayır ilgi çekmek için bir şeyler de uydurmuyorum. duyduğum söz kelimesi kelimesine buydu.

    bunu söyleyen yılın 1-2 ayı dışında hayatının tamamını büyükşehirlerimizin birinin merkezinde geçiren bir amca. öyle bilgiye erişimi kısıtlı köylü, çiftçi, çoban falan değil. kendi hür iradesiyle yalnızca havuz medyası takip ediyor ve yalnızca havuz haberlerine inanıyor. mesela 15 temmuz'da 100 tane ingiliz gemisi işgal için kıbrıs yakınlarında bekliyordu. rusya yüzlerce uçakla duruma müdahale ederek fetö'nün mağlup olmasını sağladı. evet verdiği 2010 referandumu da aslında abd oyunuydu, akp çarşaf listelerle atanan tüm savcı ve hakimlerin cemaatçi olduğunu bilemezdi.

    seçimden önce akp %40 altına indi türünden başlıklarda bu tip insanların ne kadar çok olduğunu, "yüzde 5 ordan 3 burdan gelse, meral 18 alsa" türünden varsayımların boş olduğunu dilimiz döndükçe anlatmaya çalıştık ama olmadı. bu ülkede yukarıda bahsettiğim amca gibi düşünen %30 kemik kitle var. bu kitle böyle kaldıkça ne yazık ki başkanlık hep aynı zihniyette kalacak. allah sonumuzu hayır etsin.