şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bedri baykam'ı bıçaklayan kişinin kameralara söylediği söz. "hakaret yüzünden bıçakladım" diyordu ama olayın içinde yine bir yobazlık var gibi.

  (bkz: islam hoşgörü dini değildir)
  http://americanvision.org/…ose-who-insult-islam.jpg
 • http://webtv.hurriyet.com.tr/2/15784/0/1/.aspx

  --- spoiler ---

  - allah'tan baska ilah yoktur
  + tamam

  --- spoiler ---
 • (bkz: maradona'yı izlemeden büyüyen nesil)

  zöe: bi tane de mi napolili delikanlı yok aranızda ha?
 • bedri baykam'a bıçaklı saldırıda bulunan kişi beyanatı.
  tam da bu yüzden allah'ın verdiği cana kastedilemez ve dahi akıldan geçirilemez. ama tabi bunun için sağlıklı, yanisi deforme olmamış beyin hücrelerine ihtiyaç bulunmaktadır. allah'ın verdiği canı allah alır allah'ın kulu!
 • putlar yikilirken, canli bombalar krismıs günü patlarken, muhammed'in karikaturlerini cizenlere ölüm fetvası verilirken, madımak otel yakılırken, "kâfirleri bulduğunuz yerde öldürün" ayeti yazılırken saf gibi galyana gelmistik.

  halbüse hepsi ergenekon olayiymis, gaza gelmiyek.
 • müslüman katile ceza indirimi yapılacağını, toplumun bir kısmının bu yüzden onu ayakta alkışlayacağını uman yobaz canavarın lafı. bu pezevenklerin ..................., görecekler dünya kaç bucakmış. kasaba, yurt, ana, baba, ebe yetmez.

  kılıçla yaşayan kılıçla ölür.

  edit: sinkaflı küfrü çıkarttım. dinlerini sikmeyeceksin.
 • birini bıçaklamakla ilgisi "güreş ata sporudur" vecizesinden fazla olamayacak ifâde.
 • bir cinayet sloganı veya azmettirici slogan olarak yutturulmaya çalışılan, islâm'ın temel ilkesidir. tanımımızı yaptıktan sonra gelelim sadede.

  maşallah, islam hoşgörü dini değildir diye feryat eden hoşgörülü (!) arkadaşlar, bu hoşgörülerini islâm'a ve ona inananlara ettikleri sinkaflı küfürlerle göstermekteler. medeniyetinizi tebrik ederim. aslında sizin jargonunuzda yazsam "medeniyetinizi sikeyim" yazmam icab ederdi ama sizde kalmayan insanlıktan bizde kalmış çok şükür.

  olay nedir? bedri baykam'ı bıçaklamışlar. .. inşallah bu olayın, dünya üzerindeki tek karşıt fikir çatışması olduğunu söylemezsiniz. hangi siyasi görüş vardır ki bu dünyada, karşı görüşe karşı bir kanlı eyleme girişmiş olmasın? bu ülkede "yaşasın devrim" diye üzerinde taşıdığı bombanın pimini çeken intihar komandoları görmedik mi? daha birkaç ay önce taksim'deki canlı bomba müslüman kimliğiyle mi eylem yaptı? seksen öncesi yıllara hiç girmiyorum. bu ülkede istisnasız her görüş, siyasi veya dini her görüş, karşı görüşten birilerinin kanına girmiştir. bu tesbit, insan öldürmeyi meşru kılmaz ama sizin de kalkıp, dünyada cinayet işleyen sadece müslümanlardır diye yaygara koparmanızı haklı çıkarmaz. aslında yaptığınız, güneşi balçıkla sıvamaktır, biraz da salaklıktır.

  bedri baykam..başına gelecek hiçbir kötü işe üzülmeyeceğim bir adamdır. bunun hoşgörüyle falan ilgisi yok çünkü bütün hayatını benim dinimi, inancımı, siyasi görüşümü yoketmeye adamış bir insana hoşgörü beslemek zorunda değilim. elime bıçak alıp saldırmam da gerekmiyor tabi, öyle olsa yapardım. benim bunu yapmamış olmam, benim aldığım eğitimle, kültürle ilgili birşeydir. haliyle bir siyasi veya dini görüşteki insanların hepsi aynı eğitim ve bilgi seviyesinde olmadığından birisi evinde oturup lanet etmeyi tercih ederken birisinin de eline silah alıp saldırmasını beklemek çok da yanlış olmaz.

  bir de görüyoruz ki danıştay saldırısını islamcı kesime yıkma manevrasının ellerinde patlamış olması bazı arkadaşlara çok koymuş. olur öyle, üzülmeyin. her zaman zeytinyağı gibi üste çıkamayabilirsiniz. inançlarınızın çuvalladığı yerler olacaktır, bununla barışık olmayı öğrenmeniz lazım. ha bir de şunu rica edeyim. bu dine bu kadar saydırıp sövdürmeyin. hatta bir arkadaş tümden yerin dibine gömüp kurtulmayı falan söylediydi..yapmayın. bakın mesela kurtuluş savaşı sırasında insanları bu kadar deli bir fedakârlığa iten en önemli motivasyon gücü din olmuştur. kimse "laiklik laiklik" diyerek saldırmadı düşman üstüne. bugün bile güneydoğu'da pkk ile mücadele eden erlerimizin çoğu aynı motivasyonla çarpışıyor. demek ki burada ana avrat sövmekte çekinmediğin o inançtan nemalanmayı da ihmal etmiyorsun.

  insanların dini inançlarına savaş açan herkes, bunun bir tepkisinin olacağını hesap etmelidir. ben buraya bu entryleri yazarken cevap alacağımı bilerek yazıyorum mesela..bedri baykam'ın başına gelen, siyasi duruşunun getirdiği bir saldırıdır ve bütün dünyada her siyasi görüşten insan karşı durduğu görüşle ilgili olarak saldırıya açıktır. ülkemizde de bunun örnekleri vardır.

  bana kalkıp "bu ülkede solcular, herhangi bir dine mensup olmayanlar pir-ü pak insanlardır, hiçbir kimseyi öldürmemişlerdir, cinayetleri sadece müslüman olanlar işliyor" diyorsanız müsaadenizle size hassiktirin demek istiyorum. karşınızda enayi, çocuk, cahil vs. olmadığını da belirtmek istiyorum.
 • vasat bir senaryonun kötü bir repliği sadece.

  (bkz: yemezler)