• anadolu güzel sanatlar fakültesi çizgi film (animasyon) bölümü son sınıf öğrencisi trabzonlu rapçi.
  • alim aydin bilge kisi anlaminda kullanilir (bkz: allamei cihan)
  • islâmiyetin yirmi ana ilmi ve bunların kolları olan seksen ilminde mütehassıs ve evliyâlık derecelerinde yükselmiş, ayrıca lâzım olduğu kadar zamanın fen ve edebiyat ilimlerinde de yetişmiş zât.
  • bazen "ben ne zaman girdim lan bu kayda!" dedirten mc'dir. çok kez, söylemek isteyip söyleyemediklerimi en iyi şekilde söylemiştir.
  • tepki ile mükemmel bir acapella atan mc. fiskos isimli şarkısının verseüyle eşlik etmiş tepki'ye. keşke ikili bu acapella için kayda girip single çıkarsalar.

edit: linki koymayı unutmuşum: https://youtu.be/xtnq9qjvrko
  • spotify'da en çok dinlediğim anakronik albümünün yaratıcısı, şahane flow'lara sahip battle stil rapper. türkçe rap'in en büyük sorunlarından biri, dinleyici kitlesinin yaşça küçük olmasıyken bu adamın kitlesinin hatrı sayılır bir yaşı var.
    başarılarının devamı bu ülkede rap kültürü için istediğim en somut şey. bir de; kliplerindeki o sanatsallık hiç bozulmasın be.
  • türkiye'nin en iyi genç rapçilerinden biridir.

kategoriyi 'genç'ten daha genişe alsak da ceza'nın tahtını alabilecek tek adamdır.

örnekler için bkz :
    manifesto
    dilek tut yarına
  • çok büyük alim...
  • bir rapçi.

30 yaşına merdiven dayamışken, insan eskisi gibi her önüne geleni dinlemek istemiyor; istese de keyif alamıyor. eskisi gibi geniş geniş boş vakitlerimiz yok, yeni bir müzik keşfetmek için zaman harcarken kılı kırk yarıyoruz. allame de benim bu kılı kırk yarıp, biraz kitlesinin aşırı fanatikliği ve "battle" karakteriyle gündeme gelişi nedeniyle ön yargılı yaklaştığım biriydi.

ta ki anakronik albümünden önce çıkan single'ı dayan'ı dinleyene kadar. meğer bu adam dolu bir adammış. %90'ının, ömründe okuduğu kitap sayısının ikiyi geçmediği, 2 kelimeyi bir araya getirmekten aciz olduğu rap piyasasında düzgün sözler yazabilen; klip çekmeyi arkasına ne kadar rapçi varsa alıp kameraya bakarak atarlı atarlı rap yapmaktan ibaret sanan tiplerin ortasında harika klipler yaratabilen biriymiş.

anakronik albümü de öyle birkaç hit'i dayayıp gerisi dolgu yapılan albümlerden değil. her şarkısı, titizlikle oluşturulmuş güzel şarkılar.

tebrikler allame, böyle devam et.
hesabın var mı? giriş yap