şükela:  tümü | bugün
  • veronica roth'un divergent üçlemesinin üçüncü kitabı.
  • 18 mart 2016'da vizyona girecek olan divergent üçlemesinin son filmi.
  • iki film olacakmis uyarlamasi. cok lazimdi.
  • bir sonraki hunger games.
  • divergent serisinin 3. kitabı.

--- ağır spoiler ---

katil olma sebebi. ne istedin kadın bu güzel insanlardan. 3 gündür içim acıyor, ne diye öldürdün onu!!! pislik!
    --- ağır spoiler ---
  • divergent serisinin son ve kesinlikle en iyi kitabı.

sabırla beklediğim sınırın öteki tarafını anlatan, çerez gibi giden süper roman.

--- spoiler ---

bu dünyadan cesur olmanın bir sürü yolu var. bazen cesaret, kendi hayatını senden çok daha büyük bir şey ya da başka biri için feda etmektir. bazen de daha büyük bir amaç uğruna bildiğin her şeyden, bir zamanlar sevdiğin herkesten vazgeçmektir.

ama bazen farklıdır.

cesaret bazen acıya dayanabilmek için dişlerini sıkmak, her güne yeniden başlamak ve daha iyi bir hayata ağır adımlarla ilerlemektir.

işte şimdi ben de böylesi bir cesarete sarılmalıyım.

--- spoiler ---
  • finaliyle sizi seriyi okumaya başladığınız o ana lanet ettiren kitaptır. spoiler almaktan çekinmeyenler internette bununla ilgili birçok meme bulabilir. öyle sinirimi bozdu ki four karakterinin gelişimini çok merak etmeme rağmen aylardır elim 4.kitaba gitmiyor, hadi başlayayım artık diyorum ama finali hatırlayıp sinir olup vazgeçiyorum. benim gibi kitap, film, dizi hikayesini içselleştirerek okuyor/izliyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve uzak durun. bak hatırladım yine moralim bozuldu, ben biraz veronica ya söveyim en iyisi...
  • tanıtım fragmanı yayınlanmış
  • karakter posterleri yayınlanmış.
  • filmi bence diger iki filme göre daha basarili. konunun tam olarak ne oldugunu anlatiyor çünkü.

aksiyon ise her zamanki gibi vasat.