şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: alerjik rinit)
 • bende etkisini ortalama 4 günde bir gösteren, hayatımı o gün için felç eden, beni o halde görüp de "aaa çok fena olmuşsun sen şu işi şu günde nasıl yapacaksın nasıl olacak, vahhh vahhh" diye vahlananlara "dert etmeyin yarına iyiyim " dediğimde uzaylıymışım gibi baktıkları, acılı turşu yemenin iyi geldiğini düşündüğüm, uzanıp yatmanın ardı ardına gelen hapşırma nöbetlerini durduğu, şimdilerde ise yeşil çayın üzerindeki etkilerini içerken içim kalka kalka araştırdığım, yani kendimi denek yaptığım bi garip hastalık... ama bi yerde allah'ın lütfu diye görmek lazım, her hapşırmada her hastalanmada günahların silindiğini ve vücudun yenilendiğini unutmamak lazım :)
 • saman nezlesi. güneş nezlesi yani gün duması ile allerjik yapı üstünden bağlantılı olsa gerektir.
 • bir litre suya bir tatli kasigi kaya tuzu eritip burna cekildikten sonra kafayi arkaya dogru yercekimine birakinca kismen kurtulabileceginiz burun ici allerjen duvarı. sık sık uygulamalı, özellikle uyku oncesi.. azicık yakar, genizden bogaza akar tuzlu su.
 • (bkz: #90756693)
 • toza, polene bağlı çok hapşırma ile başlayan sonrasında sonrasında burnun tahrişi ile burun ici yaraya sebep olan burun iltihabı.
  bunun bir de toz ve polen etkisiyle değil de;
  bazı ilaçları kullanmanın yan etkisi
  olarak ortaya çıkan versiyonu var. veya hastalık sebebiyle,gribal enfeksiyonlarla tahriş olan burun iltihaba çevirmesi gibi
  (bkz: nonallerjik rinit)
  gerçekten çok çok itici bir rahatsızlık çok kılçık bir durum. tam beddualık bir hastalık sürekli bir nefes tıkanıklığı ne yediginden ne konuştuğundan ne uykundan bir şey anlıyorsun. tedavisi ise nonalerjik rinit için
  nazobec sprey ve sulfarhin nemlendirici pomat birlikte çözümü. allerji hapı da beraberinde
  ayrıca burna sık sık sıcağa yakın su çekmek.
  tanrım ben çektim siz cekmeyin hele de şu sıcaklarda.
 • senelerdir bahar başlangıcında nükseden, yaz sonuna kadar peşimi bırakmayan hastalık. arkası gelmeyen hapşırma krizleri,burun - boğaz kaşıntısı ,burun akıntısı gibi insanı çıldırtan etkileri vardır. bu derde deva tek ilaç kullandım o da (bkz: aerius). bünyede uyku , dalgınlık ve sersemlik gibi yan etkileri olmasına karşın anında etki eder.
 • uzun tedavilerden sonra kendi tedavimi bulduğum hastalık.
  okumaya devam ediniz sayın okur.

  21 yaşında istanbul 'a gelmemle başlayan 9 senedir afedersiniz sulalemi belleyen bir derttir bu. çare yok. ne profesörler eskittim ben bilirim..

  astım dediler inhaler verdiler geçmedi. burun spreyi verdiler geçmedi. 100 tane test yaptılar geçmedi. hap verdiler geçmedi. zyrtec gibi şeyler verdiler geçmedi. ameliyat oldum geçmedi. göz damlası verdiler geçmedi.

  sakın kediye dokunma hastanelik olursun dediler; kediyle uyuyorum hiç bir şey yok.
  bilmem ne otunu görünce kaç dediler hastane çıkışı otu yüzüme sürdüm, bişey olmadı.
  çimene bakma bile dediler, köyde ot biçiyorum hapşırık bile yok.
  neyse, en son iyileştim. nasıl mı ?
  ilaçları bıraktım.
  ciddiyim. şu an hiç ilaç yok. daha iyiyim valla.
  bazı günler yani haftada bir falan arada tek fıs burun spreyi basıyorum o kadar.
  tavsiye ederim.
 • yaz zamanı, büyük burun etleri ve septum deviasyonu gibi şartlarla birleşirse kişi için nefes ve tat almak bu lanet hastalığın baş gösterdiği zamanlarda bir lüks haline gelir ve gün boyu (bkz: nasonex) ve (bkz: otrivine) kullanmanıza sebep olur.
 • akarlar tozlar polenler vücutta histamin üretimini tetiklediği düşünülüyor. o halde
  çare antihistaminik beslenme olabilir. peynir süt kuruyemiş katiyen ağza alınmayacak.

  buyrun listemize bakalım.

  link