şükela:  tümü | bugün
  • bir alerji ilacı.
  • santa farma ürünü zyrtec muadili bir antihistaminik. bir tablet 10 mg setirizin dihidroklorür içerir. zyrtec ile aralarındaki fiyat farkı nedeniyle tercih edilebilir.
  • sürekli kullanınca vücut bağışıkılık kazanıyor; günde bir tane kesmiyor artık.
  • bazı bünyelerde uyku getirmek gibi bir yanetkisi olabileceğinden yatmadan 1 saat önce alınması tavsiye edilen ilaç. ben alalı 2 saat oldu ama hala cin gibiyim moruk.
  • uzun bir aradan sonra alerjiniz azmışsa ve içivereyim bir tane şundan demişseniz vay halinize.
    içtiğinizin ertesi günü iş gününüz olmasın, aman dikkat. bünyeden bünyeye etkileri farklılık göstermekle birlikte bu ilaç atarax'tan beter uyutuyor.
  • çam yarması denilen tipler vardır ya, hah işte ben onlardanım ve bu mercimek kadar hap beni deviriyor. fillleri bile uyuşturur bence. ha ama tedavi edici yanı tartışılmaz o ayrı
  • (bkz: saman nezlesi)
  • fil uyutan bir ilaç.

alerji ilacı değil de uyku ilacı olarak çok daha başarılı olabilir. tamam bir ilacın yan etki olarak biraz uyku vermesi kabul edilebilir. yani gece alındıysa o sabah uyanmakta biraz güçlük çekilmesi ya da sabah alındıysa gündüz biraz uykulu dolaşılması kabul edilebilir. ama yan etki olarak her oturulan anda uyutuyor, bu etkisi (hafiflemiş bile olsa) ikinci gün sürüyorsa bence tedavi ettiği hastalığı değiştirmek çok daha iyi olur. bu açıdan bu ilaçta yan etki olarak kaşıntıları azaltan mükemmel bir uyku ilacı.
  • göz nezlesi sebebiyle doktorun verdiği sözde antihistaminik özde uyku ilacı. hali hazırda zaten antihistaminik kullanıyorum ve kendileri ile 4-5 senedir bir ilişki içerisindeyim ama bu ilaç gibisine hakkaten hiç rastlamadım.

hayır bu tür ilaçların hafif bir uyku ya da yorgunluk vermesine normal bakmışımdır hep ki diğer kullandıklarımda bu etkiler bile yok. sanıyorum ki bu ilacın çalışma sistemi bütün vücudu yorgunluktan öldürmek ve uyutmak. ve ne oluyor? göz nezlesi olmuyoruz!

yahu bırakın yorgunluğu elimi kaldıramıyordum resmen bugün, başlarım yaptığınız ilaca arkadaş, antidepresanlar felan yok yemiş bunun yanında. ölü gibi dolaştırır adamı.

tanım2: fil, mavi balina gibi hayvanlar için üretilmiş bir antihistaminik.

ekleme: bütün bu yan etkileri ikinci jenerasyon antihistamin olmasından kaynaklıdır. doktorunuz'dan 3. jenerasyonları isteyiniz.
  • uyku hapı yerine kullandığım en sevdiğim ilacım.
    karaciğer-böbrek sorunu olan insanların ve halihazırda yoğun ilaç kullananların dikkatle kullanmasını tavsiye ederim. dur kaşındım bir tane atayım demeyin, kendinize kıymayın.