• düzenli olarak her sene belli bir tema belirleyip fotoğraf yarışması düzenleyen düzenleyen sigorta firması.
  • yapı kredi sigorta ve yapı kredi emeklilik'i satın alarak türkiye'nin bir numaralı sigorta şirketi haline gelmiş allianz sigorta a.ş.'nin sahibi global finans kuruluşu.
  • ceo'muzun mesajına bakılırsa işler daha da şıklaşacak...

"değerli iş ortaklarımız,

az önce gönderdiğimiz basın duyurusu ile allianz’ın yapı kredi sigorta’yı bünyesine kattığını ve yapı kredi ile uzun dönemli bir ortaklığa adım attığını açıklamış bulunuyoruz.

allianz, yapı kredi’nin mal/kaza ve sağlık işlerinin yanı sıra hayat ve emeklilik işlerini de satın aldı.

bununla beraber iki şirketin birleşmesiyle allianz, hayat dışı sigortalarda lider konuma, emeklilik branşında ikinci sıraya, hayat sigortalarında ise üçüncü sıraya yerleşecek.

ayrıca allianz ve yapı kredi 15 yıllık münhasır banka kanalı anlaşmasına imza atıyor. bu anlaşma allianz’a türkiye’de 918 şubesi ve 6.5 milyon müşterisiyle türkiye’deki beşinci büyük banka ağına erişim sağlama olanağı tanıyacak.

işlemlerin 2013 senesinin ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor. satın alma ve bankasürans anlaşmaları hazine müsteşarlığı ve rekabet kurumu’nun onayı sonrasında yürürlüğe girecektir"
  • sağlık sigortası hizmetinden hiç memnun kalmadığım için poliçemi başka şirkete taşıdığım şirket. mr çekildiğim bölgeyi poliçe bitiminde bana bildirim yapmadan muafiyet kapsamına almışlar. işin ilginç tarafı ise mr sonucunda bir şey çıkmamıştı.
  • öncelikle türkiye'deki iştariki için (bkz: allianz sigorta a.ş.)

türkiye iştiraki olan allianz sigorta a.ş.'nin ortaklık yapısı şöyledir:

allianz europe b.v. %84
    tokio marine and nichido fire ınsurance co. ltd. %10
    diğer %6

bu durumda bir türk şirketi diyemeyiz. ayrıca avrupa'da yemek çay gibi ek faydalar olmadığından üst yönetim bu konuyu pek önemsemez. hatta eski bir ingiliz mühendis arkadaşım eski şirketimde yemek verildiğini görünce şok olmuştu.

ha çay-kahve ücretsiz olsa daha mı iyi olurdu; evet.
  • kasko için tercih ettiğime pişman eden firma.

kaskomun bitmesine yakın akıllı mini onarım kapsamında tampon sürtüğünü boyattım. 10'a 10 cm kadar bi alandır en fazla. boyatmadan önce bu işlemin kaskoyu bozup bozmayacağını defalarca sordum. bozmayacağını söylediler. toplam maliyet 80 lira tuttu. servis, kaskonun 50 lirasını karşılayacağını kalan 30 lirayı benim ödemem gerektiğini söyledi. tamam dedim ödedim. yani akıllı mini onarım dedikleri şeyin bana katkısı 50 lira oldu zannediyordum. ancak bu benim için mağduriyetten öteye geçemedi. çünkü 50 liralık onarım için kasko bozulmuş, ve tramer kaydı açılmış. araba henüz 1 yaşında, hiç bir kazası yok çok şükür ama ufak bi sürtükten dolayı tramer kaydı var. düzelttirmek için 20 gün uğraştım, defalarca şikayet talebi oluşturdum. gelen cevapların manası şuydu:

akıllı mini onarım tuzağımıza düştün, tramer kaydını açtık. artık bizden başka kimse sana hasarsızlık indirimi vermez. şimdi paşa paşa bi allianz acentesine git ve kaskonu yaptır.

50 liralık mini onarım tuzağı yüzünden çoğu kasko şirketi de hasarsızlık indirimi vermedi. neyseki groupama indirim verdi de kaskoyu yaptırdık.

sonuç olarak büyüklüğüne aldanmayın, mağdur olmayın.
  • sağlık sigortasının rezalet olduğu kurumdur. eğer bir konudan dolayı üst üste 1-2 kez muayene olsanız bile sizi kapsam dışı bırakıp yarı yolda bırakırlar. ne anladım ben o zaman bu sağlık sigortasından?
  • kurumsal olarak iç bünyesinde devlet memuru mantığı ile yönetilir.hiç kimse elini kaldırıp bir işin ucundan tutmaz.telefonlar açılmaz hizmet sürekli aksar.bokum gibidir.
  • şu videoları cidden çok güzel olmuş https://www.youtube.com/watch?v=4ytuemtr030
  • evvela tanım: insanın sabır sınırlarını zorlayan sözüm ona sigorta şirketi.

gelelim asıl meseleye: dün akşam arkadaşlarla basketbol oynarken bir pozisyon esnasında sol omzum çıktı ve tekrar yerine oturdu (belki de başka bir şeydi ne bileyim bu yaşıma kadar hiç omzum veya başka bir yerim çıkmadı). ardından kol hareketlerimde zorlanmalar, omuz bölgemde ağrılar başladı. bu sabah koç allianz sağlık sigortama güvenerek özel bir hastaneye gittim, tedavimi oldum. sonra çıkış işlemleri sırasında allianz'dan onay gelmesini bekledim. ilk ve ikinci denemede sebep gösterilmeden reddedildim. üçüncü denemede bir yorum yazma lütfunda bulunmuşlardı, o da yaralanmanın nasıl meydana geldiğini anlatmam gereken yazılı bir beyanatta bulunmamdı. ben de durumu olduğu gibi anlatma gafletinde bulundum. ardından gelen cevap ise (gülünç müydü, tüyler ürpertici miydi, başka bir şey miydi varın ona siz karar verin) basketbol lisansımın olup olmadığı, varsa hangi seviye olduğuydu. o noktada tam 1 saat boşa kürek çektiğimi anladım ve ödemeyi ssk kullanarak yaptım.

sonuç olarak almayın kardeşim, bok gibi ortada kalabilirsiniz. ayrıca benimle taşak geçer gibi basketbol lisans durumumu soran orospu çocuğuna sesleniyorum: orospu çocuğu!!!
hesabın var mı? giriş yap