şükela:  tümü | bugün soru sor
 • koc allianz'in koc'suz hali. allianz turkiye diye de anilir.
 • hasar onarımı konusunda dosya incelemede yavaş fakat ödeme konusunda hızına hayran bırakan sigorta şirketi.
 • sağlık sigortasıyla ilgili yeni bir reklam kampanyası başlatmış sigorta şirketi. (bkz: #19011451)
 • internet explorerdan gmail hesabımı açmaya calışınca aşağıdaki uyarıyla karşılaşmama sebep olan şirket.

  "sayın ene,
  erişmeye çalıştığınız http://www.gmail.com/ adresi
  "email" kategorisindedir ve allianz internet kullanım politikası gereği erişime kapalıdır.
  iş amaçlı kullanım talepleriniz için lütfen yöneticinize bildirimde bulununuz. "

  kendilerini daha komik hale nasıl düşürebilirler, ilgiyle bekliyorum.

  edit: bu arada choreme ve firefox engellenmiş değildir. sadece explorerda böyle bir engel var. teknik konulardan hiç anlamam ama bunu başarmak da baya bi gayret ister herhalde.
 • arabayla önden darbe alarak yaptığım kazadan sonra yanan airbag uyarı lambamın kazayla alakalı olmadığını söyleyerek yenisiyle veya tamir etme karşılığını reddeden firma. en lüks kaskosunu yaptırıp herşeyi garanti altına aldıklarını söyleyip 15 güne kadar arabanızın yattığı sürece size araba verileceğini garanti ettikyen sonra 3 günlük araba kiralayan firma. kesinlikle uzak durun.
  (bkz: lanet olsun)
 • yangın kelimesinin anlamını bilmeyen firma. tüm poliçelerimi iptal ettiğim firma. çok kızgın olduğum firma.
 • magdeburger sigorta 'nın sahibi olan şirket.
 • alenen gebelik durumu mevcut oldugu halde doktorun yazdigi standart laboratuar analizleri icin bile minimum yarim saat onay icin bekleten sigorta sirketi. sirket yaptirdi diye katlanilan ve surekli sikayet edilen isler iste.
 • kasko için tercih ettiğime pişman eden firma.

  kaskomun bitmesine yakın akıllı mini onarım kapsamında tampon sürtüğünü boyattım. 10'a 10 cm kadar bi alandır en fazla. boyatmadan önce bu işlemin kaskoyu bozup bozmayacağını defalarca sordum. bozmayacağını söylediler. toplam maliyet 80 lira tuttu. servis, kaskonun 50 lirasını karşılayacağını kalan 30 lirayı benim ödemem gerektiğini söyledi. tamam dedim ödedim. yani akıllı mini onarım dedikleri şeyin bana katkısı 50 lira oldu zannediyordum. ancak bu benim için mağduriyetten öteye geçemedi. çünkü 50 liralık onarım için kasko bozulmuş, ve tramer kaydı açılmış. araba henüz 1 yaşında, hiç bir kazası yok çok şükür ama ufak bi sürtükten dolayı tramer kaydı var. düzelttirmek için 20 gün uğraştım, defalarca şikayet talebi oluşturdum. gelen cevapların manası şuydu:

  akıllı mini onarım tuzağımıza düştün, tramer kaydını açtık. artık bizden başka kimse sana hasarsızlık indirimi vermez. şimdi paşa paşa bi allianz acentesine git ve kaskonu yaptır.

  50 liralık mini onarım tuzağı yüzünden çoğu kasko şirketi de hasarsızlık indirimi vermedi. neyseki groupama indirim verdi de kaskoyu yaptırdık.

  demek istediğim büyüklüğüne aldanmayın, mağdur olmayın.
 • yapı kredi sigorta ve yapı kredi emekliliğin yeni sahibi.