şükela:  tümü | bugün soru sor
 • allo firmasının yeni harikası.

  volt+' ı dünden beri dinliyorum. beni oldukça etkildedi, küçük bir ön inceleme yazayım dedim. benim gibi amfi değiştirmek isteyen ve bütçesi sınırlı olan arkadaşlar vardır belki.

  öncelikle ürün şık, şeffaf bir kasada geliyor. bağlantı noktaları ve ses kontrol düğmesi kalite hissiyatında başarılı. şeffaf kasa için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. firmanın, dış görünüşten çok içine odaklanma ihtimalini artırıyor bu durum.

  bağlantıları yapıp, dinlemelere başlıyorum.

  ilk 5 dakika, basslar boğuk, üstler yıpratıcı derecede keskin. büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. sonra dakikalar geçtikçe her şey yerli yerine oturmaya başlıyor. konsantre dinleme yapmaya başlıyorum. detay seviyesi etkileyici, bana ta 2024' ü hatırlatıyor. müzik daha 'burn in' in ilk dakikaları olduğu için biraz yorucu. zaman geçtikçe müzikallik büyüyerek kimlik kazanıyor. oldukça müzikal çalıyor.

  dinlemelere, amfimizi yanma sürecinde kendi başına bırakıp bir kaç saat mola verdikten sonra devam ediyoruz.

  iyi noktalarıyla başlayayım;

  -fiyat performans oranı inanılmaz. dinlediğim kit setler içerisindeki en iyisi. kesinlikle, bunda şüphe yok.
  -enstrüman ayrımı ve detay seviyesi çok başarılı.
  -yarattığı 3d etkisi kuvvetli.
  -dengeli bir ses karakteri var.
  -kullanılan adaptöre göre ses rengi değişiyor. iyi bir adaptör takarsanız aynı şekilde tepki veriyor.

  gelelim bu küçük dostumuzun eksiklerine;

  -üst frekanslar biraz kulak tırmalayıcı. ama bu sadece başlarda. burn in devam ettikçe oldukça törpüleniyor bu keskinlik.
  -hoparlör kablolarının takıldığı kısım şekil itibariyle karışık ve kablolar, konnektörler birbirine dolaşabiliyor. daha uygun dizayn edilebilirdi.
  -ayrıca power on/off düğmesinin olmaması büyük eksiklik. bunu da bu özelliğe sahip bir adaptör alarak çözebilirsiniz.

  sonuç olarak, sizin ana amfiniz olacak kadar güçlü değil. ama yeni bir sistem kurduysanız, ilk amfiniz olacaksa ya da ikinci sisteminize bir amfi düşünüyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim. özellikle doların 3.88 olduğu şu günlerde 378 liralık fiyatı ile inanılmaz işler başarıyor.

  tebrikler allo!

  test bileşenleri:
  rega rs5 speakers
  topping d30 dac
  audioquest g2 speaker cable
  supra ınterconnect
  audirvana tidal via macbook air
  standart usb cable

  güncelleme:
  ınterconnect ile hoparlör kablolarını değiştirince bambaşka bir seviyeye geldi. detay daha da arttı, sahne genişledi ve en önemlisi tizleri öyle yumuşak, öyle tatlı tatlı çalmaya başladı ki şu an tasarımsal eksikleri dışında bir eksiği kalmadı. ve daha yanma süresi bitmedi. vakit geçtikçe güncelleyeceğim.

  supra ınterconnect<<<<<mundorf ınterconnect

  audioquest g2<<<<<<<van damme