şükela:  tümü | bugün
 • allyali007 nickli bir çaylak bana şöyle bir mesaj attı. doğru söylediğine inanıyorum. elimizden geldiğince destek olalım. merhaba abi adım ali, lise öğrencisiyim sanat ile uğraşıyorum. karakalem resim çiziyorum, il birinciliğimde var iki ay ömcesine kadar 200 tl burs alıyordum bunun için ama artık bursu kestiler. yağlı boya resimleri yapmak istiyorum, yeni yarışmalara katılmak istiyorum ancak malzemem yok. ailem de kendine zor yetiyor, gerekli desteğide vermiyorlar. eğer imkanın var ise bana bu ürünü alabilir misin?

  https://www.hepsiburada.com/…-pm-ofisarti1893110811

  bu da benim bir karakalem çalışmam. https://i.hizliresim.com/azdkzp.png

  15.09.2018 22:42
 • abi aslında gerek yok çünkü lazım olan bir iki parça bişey. onu da bir kişi sağolsun aldı

  16.09.2018 00:21 böyle bir mesaj attı. adına başlık açtım deyince. nasıl tok gözlü biri. en azından manevi destek olalım arkadaşımıza. ressam arkadaşlarımız kurs verebilir ya da resimlerini sergiye koyabilirler. böyle gençlerden çok az kaldı.
 • maalesef yurdum insanlarının dikkatini çekebilmek için boya isteyen ressam ali değil yurtdışında clublara gidebilmek için burs isteyen tuğçe olmak gerekiyor.
 • hatırı sayılır bir üniversiteside güzel sanatlar fakültesi resim bölümünde yar.doç.dr bir arkadaşım var.

  belki geleceği hakkında en doğru bilgiyi veya tavsiyeyi o verebilir.
  ihtiyaç halinde yardım etmeye hazırım.

  en azından bir sohbet ayarlayabilirim.
  yüz yüze olmasada herhangi bir mecradan konuşmanı sağlayabilirm.

  kendisi çok iyi bir ressamdır.sergileri falan mevcuttur.

  sevgilerimle güzel kardeşim.
 • belli bir hedefi var, bir yeteneği var. aptal kızlara burs verene kadar bu kardeşimizi destekleyin dediğim kampanya.
  (bkz: up)
 • benim elimden gelmiyor malesef maddi bir yardım yapamıyorum, ama yol göstermesi için bir tavsiye verebilirim. bu cevabı sadece allyali007 isimli yazara değil, ülkemizde yetenekli birçok gencimiz için yazıyorum.

  elinizin altında internet ve hd çekim yapabilen bir kamera varsa sosyal medyanın gücünü kullanın. telefonla bile olur. sabitleyin kamerayı, baştan sona çekin, 10-15 dakikaya gelecek kadar hızlandırın, basın arkasına müziği, paylaşın youtube'da orda burda. bağış alabileceğiniz patreon gibi bir siteden de hesap açın. sadece türkiye ile kısıtlı kalmayın. amerika'dan avustralya'ya kadar herkes görsün işinizi, imkanı olan 1-2 dolar yollar merak etmeyin. öyle şahane prodüksiyonlar için de kasmayın kendinizi, işiniz iyiyse deftere karaladıklarınız bile izlenir.
 • bir diğer ihtimal satıcının kendi olması. maalesef iyi niyetler suistimal edilebilir. eğer gerçekten dediği doğruysa çizdiği resimlere kendi özel imzasını atıp instagram gibi bir yerde profil açabilir.

  büyük ihtimal başka birinin çizdiği resmi arakladı ve insanları dolandırıyor. keza bir sanatçı imzasını paintten sadece ismini yazarak atmaz.

  biraz kafanızı çalıştırınca mantıklı geliyor değil mi?
 • bana da az önce mesaj atmış, hakkındaki entry'leri okuyorum şimdi.

  öncelikle bu kişi dolandırıcı değil, sosyal medyadan satış yapmaya çalışan biri. 100 tl'ye kara kalem çalışmasını çerçevelettirip satmaya çalışan biri.

  bu işi yapan yüzlercesi var, şu kriz durumunda bir kara kalem çalışmasına 100 tl verecek halim yok. hoş kara kalem çalışmasını da oldum olası sevmem.
  ben almam alana da mani olmam. ama bir kara kalem çalışmasına 100 tl verilmez. ayrıca madem böyle bir sanatın var, millete dilencilik yapar gibi '' almak ister misiniz '' gibi duygu sömürüsü lafların arkasına sığınmasını tavsiye etmiyorum. yoksa gittiğin her yerde yanlış anlaşılabilirsin. dolandırıcı da derler, sahtekar da..