şükela:  tümü | bugün
  • emin igüs müzikli, mircan kaya yorumlu versiyonu (bkz: bizim ninniler) insanı elma yapıp yuvar yuvar yuvarlandırır.

(bkz: ninni/@resneli geyik)
  • alma attım yuvarlandı
    gitti beşiğe dayandı
    bebek uykudan uyandı
    nenni oğul oğul
    nenni yavru yavru
    nenni bebek bebek
    nenni yavru yavru
    nenni balım oy

sana bebek diyemedim
    kalkıp meme veremedim
    nenni oğul oğul
    nenni yavru yavru
    nenni bebek bebek
    nenni balım oy

deve gelir katar gider
    çamurlara batar gider

yavrusunu atar gider
    nenni oğul oğul
    nenni yavru yavru
    nenni bebek bebek
    nenni yavru yavru
    nenni balım oy

sana bebek diyemedim
    kalkıp meme veremedim
    nenni oğul oğul
    nenni yavru yavru
    nenni bebek bebek
    nenni balım oy
  • ninniden çok annenin bebeği için söylediği ağıttır.
    mircan kaya yorumu feci yakar içi.

http://www.youtube.com/watch?v=q1gqsf2txvc
  • korodayken bunu söylemişliğim var. hoca beni bu sesle nasıl almıştı anlamış değilim hala.
  • dayanamıyorum ben bu ninniye. mircan canıma okuyo resmen. iki gözüm iki çeşme. sana bebek diyemedim kalkıp meme veremedim diye dolanıyorum. biri de sorsa nan ne bebeği ne memesi, ne beşiği ne yuvarlanması diye kalıcam öyle. akıl fikir.

ya ben bu hâle geliyosam evladını kaybetmiş ya da çocuk yapmak isteyip de yapamayan aileler n'apıyo bunu dinleyince? hayat ne kadar hoyrat. bebekler izlesin diye animasyon yapmışlar, daha birinci dakikada havada uçan leylek ölüyo. bulut mu çarpıyo ne anlamadım orayı. kanadı kalıyo ardında tek tüy.. ve çığlığı! bi de deve var. deve de gelmiş çamura batmış yavrusunu atmış gitmiş allah kahretmesin çok acıklı şeyler oluyo dünyada kaldıramıyorum.
  • uzun yol türküleri'nde gülay'ın okuduğu ninnidir, ağıttır.
  • oğlumu uyuturken ne zaman söyleyecek olsam bazı kısımlarını gecistirerek söylediğim gozyaslarimi tutamadigim ninni.nice yaşına doyamadan yitip giden canlar gelir aklıma