• genellikle, gençlik yillarinda ulasim ihtiyacini otostop ile saglarken "ulan bi arabam olsun herkesi alicam" seklinde atip tutan, araç sahibi olduktan sonra da almadigi veya alamadigi otostopçulara, vicdanini rahatlatma gayreti içinde bir takim el hareketleri ile izahat veren araç sürücüsü.
    bu el hareketleri de ekseriyetle "arabam dolu", "müsait degilim" ya da "biraz ilerden sapicam, bosuna almayayim" türü seylerdir.
  • bu tarz soforlerin el hareketleriyle anlasmadaki yetenekleri takdire şayandır. işaret parmaklarıyla asagısını gosterirlerse bu " bu civara park edicem, zaten buraya geldim ben de, seni bi yere goturemicem" demek olur. ileri dogru sagı ya da solu gosterirlerse "burdan donucem, alsam da muhtemelen sen o yola gitmiosun" demektir. arabanın arkasını gosteriyorlarsa ya "araba ıvır zıvır dolu oturmaya yer yok", ya da "ben zaten soforum arkada ki muhterem de otostopcu alacak konumda diil" danlamına gelir. bi de bunların direksiyonu bırakıp caresizce iki ellerini acıp omuzlarını kaldırıp "naapiim" hareketi yapanları vardır ki bunların dertlerinin ne oldugunu asla cozemedim. neyi naapcan arabanın kapısı mı acılmıo, aslında surekli daire ciziosun ve bundan istesen de kurtulamıo musun? ne ki sorun bu kadar "cook uzgunum ben de istemezdim boyle olsun" ifadeleri yapıosun...
  • sadece el kol hareketleriyle değil, arabayı durdurupta izah yapanları vardır..şüphesiz onlar cennetliktir, moral verirler otostopçuya...
  • - alamam be usta seni valla
    - niye abi ?
    - bin de yolda anlatırım.
    - hmm ?
  • türk şoförünün en yüce duygunun insanı olduğunun kanıtıdır.
  • bunların bir elini yumruk yapıp diğeri ile bileğinden kavrayarak yukarı aşağı sallayan versiyonları için otostop yaparken elde atmaya elverişli büyükçe bir taş bulundurmakta fayda görüyorum hatta otostopçu arkadaşlara öneriyorum...
  • "biliyorum hayatın söndü bir anda,bana mecbursun ...ama yapacak birşey yok.hayatın gerçekleri..." ses tonu ile konuşma eğilimleri olan babacan insanlar.
  • oyle bi kibarlardir ki kendinizi karsisinda sorumlu hissedersiniz ya onemli degil bi dahaki sefere insallah diyesiniz gelir hele boyle el ya da goz hareketleriyle maalesef der gibi yapanlara yurek dayanmayabilir.
  • alpay erdem e gore guzel bir insandir bence, bir de kendisine sormak lazim.
hesabın var mı? giriş yap