şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türk basinindan hallice.

  anonymous´un kanitladigi üzere, 2009´a ait bir fotografi 2014´e aitmis gibi göstererek rusya´ya yönelik yalan propaganda yaparak türk basinina selam cakmistir.

  mevzubahis rusya olunca tüm nato tutusuyor malum.

  linksiz olur mu:

  https://www.facebook.com/…623400400/?type=1&theater
 • güncel olarak takip ediyorum, yaklasik bir yildir pkk´ya terör örgütü demekten kacinan basin. pkk´dan "verbotene arbeiterpartei kurdistans", yani "yasak kürdistan isci partisi" diye bahsediyor.

  bununla birlikte tsk´nin pkk´ya karsi operasyonlarinda sürekli "pkk" yerine "kürtler" sözcügü kullaniliyor. "der krieg gegen die kurden" yani "kürtlere karsi savas" cümlesi alman basin ve yayininda artik normallesen bir kalip. haliyle alman halkinda kürtlerin sürekli katledildigi ve türkiye´de ikinci sinif insan olarak yasadiklari yönde bir algi olustu.

  avrupa ve dünya´nin geri kalan kisminin bu yönde haberleri nasil bilmiyorum ama alman halki bu dezenformasyonla uzun süredir iyice yoguruluyor ve her sey kitleleri inandirmakla baslar. gecmis olsun.
 • türkler konusunda oldukca ikiyüzlü davranan basin. herhangi bir suca, yüz kizartici duruma bulasmis alman-türkü (türkce tabiriyle almanci) oldugunda, direkt türk kökeninden bahseder; cinayet isleyen türk, tecavüz eden türk gibi. özellikle türk kökenli olduguna vurgu yapilir (almanlar öyle seyler yapmaz, yapsa yapsa irkcilik yapip arada milleti öldürüverir).
  ancak bir basari söz konusuysa direkt alman olarak bahseder, basarili yönetmen ödül aldi gibi.
 • pkk savunuculuğu yapan basın. öyle bir tasvir var ki, sanki türkiye hiç şehit vermiyormuş canı sıkıldığı için orada mücadele ediyor sanır.

  iktidar partisini sevmem ama o avrupalılar da az göt değil. zaten bu uzunu da başımıza bu götler bela etti. bunlar zerre kadar sözlerinin eri olsaydı şu an bambaşka bir konumdaydık. iki yüzlü şerefsizler.
 • açta kendi g*tüne bak derler adama. bir düşünmek lazım elalem neden bu kadar cüretkar diye.
 • 2 yüzlü değil 12 yüzlü basın.
  klasik alman kaypaklığı içerir.
  deve kuşu gibi kafasını toprağa gömünce kimse görmez sanır.