şükela:  tümü | bugün
 • nasıl bir tür panzerdir tam bilmemekle birlikte sadece türk spor basınına özgü olarak her alman sporcu/takım ya da alamancı türk sporcu başarı kazandığında takılan addır.

  örnek1: alman panzeri belçika’daydı

  uefa kupasını almaya en yakın aday olarak gösterilen bayern munich, deplasmanda belçika temsilcisi anderlecht’i 5-0’lık skorla ezdi geçti. rakibine tur için şans bırakmayan munich uefa’da karşılaşacağı rakiplerine şimdiden göz dağı verdi. http://blog.milliyet.com.tr/blog.aspx?blogno=97128

  örnek2: trabzon'un kalesine alman panzeri!..
  turkcell süper lig'de bu sezon umduğunu bulamayan ve gelecek sezonun kadrosunu kurmak için şimdiden transfer çalışmalarına başlayan trabzonspor, almanya’nın wolfsburg takımının kalesini koruyan simon jentzsch ile anlaşmaya vardı.
  http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=42743

  örnekler çoğaltılabilir ama benim için en eğlenceli örnek mustafa doğana bir zamanlar alman panzeri diyebilmiş hürriyettir.

  nedir bu alman panzeri hastalığı? mesela isviçreli oyuncuya isviçre çakısı deniyor mu? ya da rusa rus kalaşnikovu?

  bir türk futbolcuya da türk kırıkkalesi, türk f-16'sı falan deyin dişimi kıracağım.
 • bildiğimiz panzerdir
 • şöyle üstünde alman bayrağı olabilecek panzerdir:

  http://img265.imageshack.us/…265/4315/panzerkx9.jpg *

  yıllar sonra edit: ahah lan işim mi yokmuş o ara nedir. bari düzgün yapsaymışım.
 • alman takımlarına ve futbolcularına verilen lakap.alman yapımı panzerlerin ikinci dünya savaşı'nda binlerce sivilin katledilmesine sebep olmasının ardından futbolun popülerliğini kullanmak isteyen ingiliz ve fransızlar almanlar'a 'panzerler' lakabını takmıştır.almanya futbol federasyonu son yıllarda bu kötü lakabı akıllardan sildirmek için çalışmalar yapsa da pek başarılı oldukları söylenemez.artık alışkanlık haline geldiğinden sebebi düşünülmeden alman takımlarına ve futbolculara "alman panzeri" denilmeye devam etmektedir.
 • (bkz: shyla stylez)
 • nickimin bir örnek oluşturacağı tür.

  aynı zamanda bir yazar.