şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dön gel lan türkiye'ye madem. ne işin var elin gavur ülkesinde.
 • yine de almanya'da yaşamaya devam edecektir. cihan padişahınız hiçbir şey yapamaz sizin için.
 • (bkz: kölün)
 • değerli kardeşim, acını paylaşmakla birlikte, yurduna dönmeni ve bizimle din ve memleket kardeşi olarak burada omuz omuza, faşist almanya ve batıya karşı yaşamanı önce senden, sonra da allah (cc)'ımdan niyaz ediyorum. kölün çok boktan bir yer. zamanında ben de orada yaşadım, dayanamadım gurbette, memleket burnumda tüttü ve döndüm. haydi çık gel kardeşim. bizler birlikte daha güçlüyüz.

  selam ve dua ile.
 • kendisini demokrasinin beşiği olan ülkemde görmek isterim. gel kardeşim buralarda polis şiddeti yok.
 • mis gibi ülkesinde, 340 euro maaşla yaşamak yerine, elin gavur memleketinde 1500 euro’yu tercih eden şahsiyettir.

  yerli ve milli dayak istiyorsan gel abi buraya.
 • iddia ettiği üzere asker kıyafeti giydiği için dövülen almancıdır. ne kadar doğru orası tartışılır.

  ee sen türkiye'de polis şiddetini ve totaliteriteyi desteklersen, sonra da polis beni dövüyor işkence yapıyor diye ağlamayacaksın

  (bkz: svihs)

  https://www.facebook.com/…g/videos/802382619968868/

  link: https://youtu.be/q-yhomiisbs
 • ecnebi memleketine gidip, ekmeğini suyunu yeyip içerek, kendi ülkesinden yardım isteyen kişi.

  gel ülkene. bak mis. ekonomi çoh eyi. teknoloji tavan. her 2 günde bir uzaya roket fırlatıyoruz. mars'a 2023 yılında koloni kurma planlarımız var . herkes bizi kıskanıyor.

  ne işin var gavur memlekette. gidiyorsun orada onların ağız kokusunu çekiyorsun. *

  edit: yemek kelimesinde, ünlü daralması uygulamadığım için 'heuheuheuehe' , 'zaaaaa' şeklinde mesaj kutumu yeşillendirenler var. tek derdiniz bu olsun. *
 • üst edit: evet arkadaşlar, kısa bir arama ile arkadaşın facebook hesabını, ve tahmin ettiğim "ayak yemelerine neden olan kıyafetleri" de buldum. fotoyu da hagen ordusu diye yayınlamış. bu tip fotolar erdoğan'ın uzun kolu tabirini doğruluyor. akp iktidarının avrupa'da faşist türk çeteler kurdurup onlar eliyle çeşitli eylemler yaptığına ve/veya yapacağına dair yaygın bir kanaat var almanya'da. siz kendi ülkenizde, hele de politik olarak sorunlu olduğunuz, sürekli sizin ülkenizi hedef gösteren bir liderin ülkesinin vatandaşlarını bu tip milliyetçi asker kıyafetleriyle görseniz ne düşünürsünüz? mesela milliyetçi ifadeler içeren yunan ya da ermeni milis asker kıyafetiyle dolanan rumlar, ermeniler görseniz konya'da, ne düşünürsünüz?

  https://www.facebook.com/…523629033.&type=3&theater
  https://www.facebook.com/…523629033.&type=3&theater
  https://www.facebook.com/…523629033.&type=3&theater
  https://www.facebook.com/…deo_source=user_video_tab

  erdoğan yurtdışında yaşayan türkleri kendi politik çıkarları yüzünden felakete sürüklüyor. daha bunlar iyi günler. ileride çok daha kötü şeylerin olacağını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok. tarih tekerrürden ibarettir. bugün "erdoğan, reis" diye almanya'da tuğralı, erdoğan imzalı arabalarla gezenler yarın en ufak bir krizde deporta kadar gidecek muamelerle karşı karşıya kalabilirler. güç sarhoşluğuyla kendilerini cesurca bu kadar açık etmelerini anlayabiliyorum. ama bunların bedelinin olmayacağını düşünüyorlarsa bence yanılıyorlar. dünya gerim gerim geriliyor. kıvılcım çakılsa alev alınacak. neyse, size artık laf anlatmanın imkanı kalmadı. uykudan uyanmadan gördüğünüz şeyin bir rüya olduğunu anlatmak mümkün değil. devam.

  son olarak, herhangi bir polis örgütünün gözaltına aldığı birine şiddet uygulamasını tasvip etmem mümkün değil. bu hukuk dışı bir eylemdir. ve eğer bu şahıs gerçekten böyle bir şiddete maruz kalmışsa hukuki mücadele başlatmalıdır.