*

şükela:  tümü | bugün
  • iddia ettiği üzere asker kıyafeti giydiği için dövülen almancıdır. ne kadar doğru orası tartışılır.

ee sen türkiye'de polis şiddetini ve totaliteriteyi desteklersen, sonra da polis beni dövüyor işkence yapıyor diye ağlamayacaksın

(bkz: svihs)

https://www.facebook.com/…g/videos/802382619968868/
  • yine de almanya'da yaşamaya devam edecektir. cihan padişahınız hiçbir şey yapamaz sizin için.
  • dön gel lan türkiye'ye madem. ne işin var elin gavur ülkesinde.
  • (bkz: kölün)
  • umarim bir dayak da liverpool fc taraftarindan yemez. gecmis olsun dedigim gurbetci.

edit: da`lar ayri olacak tabii. ya ne olacagidi? @acik kahve uyardi, sagolsun.
  • alman vatandaşıysa hiçbir şey yapamayacağımız arkadaştır. almanya devletinin içişi olur o zaman.
  • tamam almanyayı terk etmek için sana bir sebep, hala mı devam edeceksin orada yaşamaya?

artık ne kadar süper gelişmiş bir ülkemiz varsa adamlara her gün bir posta dayak atsalar yine tr ye dönmem diyen diğer taraftan da milliyetçiliğin kitabını yazmış bir almancı kitle var.

ama avrupa bizi kıskanıyor he :d şşşşş...

yani şöyle bi bakarsak almancılara

sözde sevdikleri ülke: tr
    sözde sevmedikleri ülke: almanya
    yaşamak istedikleri ülke: almanya
    yaşamak istemedikleri ülke: tr

nasıl bir beyin yapısı anlamak mümkün değil...

ben almanyada karnımı doyuruyorsam, almanya devletinin imkanlarından faydalanıyorsam, almanın dilini konuşup onların ülkesinde kendime iyi kötü bir yer bulmuşsam doğduğum yer değil doyduğum yer vatanımdır diyip entegre olmaya çalışırım arkadaş, yaşamak istediğim yerde problem çıkartmaya çalışmak yerine yaşamak istediğim yerin kurallarına uygun davranmaya çalışırım, kaldı ki 80 kuşağından sonrasının çoğu almanya doğumlu, ama adamlarda oraya uyum sağlama, entegre olma çabası 0... almanyaya uyum sağlamaya çalışmadığı gibi tr'ye de dönmez bunlar, , bu insanlar kendilerini hiç mi sorgulamıyor? "ya arkadaş biz nasıl bu kadar tutarsız olabiliyoruz?" diye sorular sorarak...

tanım: man utd teknik ekibinden yardım alması daha kuvvetle muhtemel olan çomar sfgdfgdf
  • kendisini demokrasinin beşiği olan ülkemde görmek isterim. gel kardeşim buralarda polis şiddeti yok.