şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: almal sevgili)

yolculuk sırasında her iki kişi de açken ve bu konuda daha az önce konuşmuşken, 2 adet elmayı çantadan çıkarıp "hmf hmf çok güzel bu elmalar, büyükannemin bahçesinden" deyip önce birini, sonra da diğerini mideye indiren, karşısındakinin inanamayan bakışlarına doğru fütursuzca "hmpf neyse biraz doydum" diyebilen bir sevgili olabilir.
  • scanner'a verseniz alınan sevgili okur. halbuse alman sevgili kolay kolay alınmaz -alman yapıyor abi.
  • mutluluk,huzur ve tatminin canlı halidir.
  • bir ingiliz sevgili ile alman sevgili arasindaki en buyuk fark, alman sevgilinin dogrudanligi ve durustlugudur.
    -avrupali erkek kolektorunuz oylesine bildirdi.
  • nazar değmesin diye özelliklerini yazmayacağım sevgilidir.
  • erkek alman, kız türk olursa çekilebilir bir durum olup; erkek türk, kız alman olursa evlerden ırak denilecek bir durumdur.
    yaklaşık 2 yıl süren alman erkek arkadaş deneyimimde yaşadığım güçlükler şunlardı:
    - gece yaşantısına çok düşkündü (3 gün müziğin susmadığı partiler).
    - kadını gece vakti durağa bırakmak gibi incelikleri hiç bilmiyordu.
    - gerçekten bencildi.
    güzel yanlar ise:
    - kendisini rahatsız eden bir konuyu açıklıkla dile getirebiliyordu.
    - eğlenmeyi biliyordu ve multi kültürel aktivitelere açıktı.
  • en büyük özelliği dürüst olmasıdır. kafanızda şüphe bırakmaz ve nettir. nerede nasıl davranması gerektiğini bilir ve içtendir. unutulması en zor olan sevgili tipidir.
  • arabayı, beyaz eşyayı, futbolcuyu alman alıyorsak sevgiliyi neden alman almıyoruz diyerek aklımdan geçen olay. feministler zırlamasın, almak derken eşya gibi değil, cümlenin gelişi öyle.

iş disiplini, çalışma, sadakat var aga almanlarda. yok ben eski sevgiliminle artık arkadaşım, yok ama o arkadaşım, berkelerde kalacağım falan filan olmaz diye düşünüyorum. net adamlar. batının ahlaksızlığı ve godoşluk sorununu müzakere ederek çözebiliriz diye düşünüyorum.

(bkz: bütün dünya almanın taşşağını yesin)
  • 3 önemli şey vardır...
    1-para
    2-para
    3-aşk

paradan kastım senin zengin olman falan değil 5 kuruşun olmayabilir ve seni sever... ancak kendisi üzerine (bilmem hediyeymiş, destekmiş) para harcanmasına gıcık olur. para ihtiyacı olur da teklif ederseniz gönderiyim mi diye (ben yaşamadım) büyük ihtimalle “yok aşkım ben iş bulmak üzereyim beni motivasyon olarak destekle :)” der ve ciddidir.

şu ana kadar tek çözemediğim olay diğer erkeklere de çok samimi davranması, normal mi değil mi zamanla anlarız, editleriz...

ooo bu arada sevgili olursunuz ama ağzından zar zor “i love you” alırsınız, alırsanız da “i kinda love you” olur. adamı üzer, overthinker olur çıkarsınız.

spor yapar yani benim tanıdığım kız ve erkekler yapıyor... kendine pek bakmaz, sabah bi duş alır ya da saçını yıkar ama taramaz :p sağlam kızdır kolay kolay vazgeçmezler, çalışkandırlar ve cinsiyetlerinden dolayı aşağılanmaya gelemezler.

serttiler, türkiyedeki kızlar gibi “çakma avrupalı” değillerdir, bildiğin köylü kızı gibidir, topraktan, çamurdan, kedi köpekten korkmazlar ver eline kazmayı küreği çalışırlar... adamı aşık ederler...