şükela:  tümü | bugün
 • alman medyası şaşkınlık içinde bırakan olay. türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

  kimse 'ekonomik darbe', 'darbenin ekonomi ayağı başladı' diye mızmızlanmasın. kendi elimizle darbeye zemin hazırlıyoruz. bu ülkede yabancı sermaye durur mu artık? hepsi bir bir kaçacak. bu olay alman medyasından tüm avrupa'ya yayılacak ve türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığı algısı derinleşecek. kimi suçlayacağız?
 • şaşırmadığım olay. fetö cü avı "bizim önümüze çıkan herkese" dönüştüğü için gayet normal. muhtemelen birilerini çıkarları ile kesişilmiş ve cezada kesişilmiştir. neticede avm diyor (ki orada eskiden göt kadar bir şey vardı yerine bu yapı nasıl dikildi, dikilirken fetöcü değillermiydi ?) rant diyor haber.
 • bi dönemin meşhur sitesi limango'nun sahibi olan otto grubu türkiye'den 2-3 yıl önce çekilmişti, bir tek lojistik hizmeti veren bir şirketleri vardı bilinen , bu olaydan sonra ondan da çekilirler herhalde.
 • güzel plan...

  sen fetöcü diye tüm dış sermayeye kayyum ata, sonra mallara el koy, ohoo dış borcu bırak artıya bile geçeriz.

  plan tutarsa darbenin şifrelerini yazmış olan rockstar games bile türk malı olabilir. 20 liraya gta alırız negzel ama bayraklı beyaz şahin lazım oyuna. onu da hallederler sanırım yakın zamanda...
 • freni patlamis otobüse döndügümüzü gösteren. mantik kirintisi aramiyorum artik, nasil en az zararla su günleri atlatiriz, onu düsünmek gerek.

  mahfi egilmez'in yayinladigi, ülkemizin ithalat-ihracat raporlari vardi. en büyük kalem ab, bu sanghay 5'lisinin 5 kati kadar fazla islem hacmi var. ab'den gelecek bir ambargo bizi rezil rüsva eder.

  aklimizla düsünmüyoruz artik, ülkenin gelecegini yan tarafa birakmis durumdayiz.
 • sonra s&p, fitch neden kredi notunu düşürüyor, bana bak kredi kuruluşu...
 • feto'nu küresel işbirlikçilerine göz dağıdır. kayyum atanması kararının hukuki sebeplerini ve bu gerekçelerin doğruluğunu bilmemekle birlikte mutlak bir karşılıkla yanıt verileceğini ve verilen karşılığın çoh eyi olan ekonomimizin mükemmbel bir hal alacağından endişe ediyorum. içimizde döndürmeseler bari.
 • http://bianet.org/…574-kaddafi-ve-libya-kronolojisi

  31 ocak 2001 tarihinden sonraki kronolojik sıra ile birlikte okunması gereken hamle.
  öyle veya böyle, haklı veya haksız umarım multi simülasyon ile hareket ediliyordur.

  kaddafi'nin, libya işgal edilmeden 1 hafta önce yaptığı bir konuşma vardı. tam metni bulamadım ama aşağı yukarı içeriği, yıllardır afrika halkını sömürmüş olan batı sermayesine karşı tavır almayı ve ilk önce libya olarak öncülük ettiğini ilan etmişti. ve bir kaç el koyma hamlesi yapmıştı.

  eğer ki sovyet rusya gibi çok yönlü güçlere sahip değilken 21. yy'da dış dünya ile ilişkileri bu şekilde koparmak ne akıllı ne de mantıklı bir hareket.

  doğruyu yapmaya çalışmak illa yıkarak olmaz.
 • gelip bu başlık altında antiemperyalizm kasan aklı evvelleri görmemize vesile olmuş saçmalıktır.

  sanırsın türkiye'de sosyalist devrim olmuş da birileri, alman şirketine el konulmasına karşı çıkmış.

  kapitalist dünya düzeninde yer alan bir ülke türkiye; akp'nin bu düzenden çıkmaya hiç niyeti yok. alman sermayesi gider, arap sermayesi gelir. arabın sermayesinin ne olduğunu da biliyoruz.

  alman sermayesinin çıkışı, bizim yaşam kalitemizde total bir düşüşü ifade eder. çünkü sermayenin merkezi avrupa / batı ülkeleridir.

  suud'un petrolü dışında, sıcak parası dışında bir boku yoktur. ondan hayır gelmez. üretken ekonomi için, bu tarz yatırımlar gelmeli. sen onları da kaçırıyorsan, bu ülkenin gençliğini, refahını falan umursamıyor demektir.

  akp bugüne kadar, yabancı sermayeyi ülkeye çekebildiği için oy almıştı halktan. şimdi kendi ayağına sıkıyor.