şükela:  tümü | bugün
 • alman medyası şaşkınlık içinde bırakan olay. türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

  kimse 'ekonomik darbe', 'darbenin ekonomi ayağı başladı' diye mızmızlanmasın. kendi elimizle darbeye zemin hazırlıyoruz. bu ülkede yabancı sermaye durur mu artık? hepsi bir bir kaçacak. bu olay alman medyasından tüm avrupa'ya yayılacak ve türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığı algısı derinleşecek. kimi suçlayacağız?
 • şaşırmadığım olay. fetö cü avı "bizim önümüze çıkan herkese" dönüştüğü için gayet normal. muhtemelen birilerini çıkarları ile kesişilmiş ve cezada kesişilmiştir. neticede avm diyor (ki orada eskiden göt kadar bir şey vardı yerine bu yapı nasıl dikildi, dikilirken fetöcü değillermiydi ?) rant diyor haber.
 • bi dönemin meşhur sitesi limango'nun sahibi olan otto grubu türkiye'den 2-3 yıl önce çekilmişti, bir tek lojistik hizmeti veren bir şirketleri vardı bilinen , bu olaydan sonra ondan da çekilirler herhalde.
 • adamlar darbe mazereti ile yabancı şirketlerin türkiye yatırımlarına çökmeye başladılar desenize!

  ekonomiyi kurtarmak için kurtlar vadisi oynamaya başlayan iktidarın icraatı. ha, bunun sonu iyi yere çıkmaz, onu da belirteyim!
 • freni patlamis otobüse döndügümüzü gösteren. mantik kirintisi aramiyorum artik, nasil en az zararla su günleri atlatiriz, onu düsünmek gerek.

  mahfi egilmez'in yayinladigi, ülkemizin ithalat-ihracat raporlari vardi. en büyük kalem ab, bu sanghay 5'lisinin 5 kati kadar fazla islem hacmi var. ab'den gelecek bir ambargo bizi rezil rüsva eder.

  aklimizla düsünmüyoruz artik, ülkenin gelecegini yan tarafa birakmis durumdayiz.
 • sonra s&p, fitch neden kredi notunu düşürüyor, bana bak kredi kuruluşu...
 • http://bianet.org/…574-kaddafi-ve-libya-kronolojisi

  31 ocak 2001 tarihinden sonraki kronolojik sıra ile birlikte okunması gereken hamle.
  öyle veya böyle, haklı veya haksız umarım multi simülasyon ile hareket ediliyordur.

  kaddafi'nin, libya işgal edilmeden 1 hafta önce yaptığı bir konuşma vardı. tam metni bulamadım ama aşağı yukarı içeriği, yıllardır afrika halkını sömürmüş olan batı sermayesine karşı tavır almayı ve ilk önce libya olarak öncülük ettiğini ilan etmişti. ve bir kaç el koyma hamlesi yapmıştı.

  eğer ki sovyet rusya gibi çok yönlü güçlere sahip değilken 21. yy'da dış dünya ile ilişkileri bu şekilde koparmak ne akıllı ne de mantıklı bir hareket.

  doğruyu yapmaya çalışmak illa yıkarak olmaz.
 • shell, bp gibi petrol şirketleri ile apple ıbm samsung gibi teknoloji şirketlerine de çökelim. ülkeyi polat alemdar yönetsin. kuzey kore yi bile geçeriz. her şey ucuzlar. batı bizden korkar.
 • süper olay...