şükela:  tümü | bugün
  • almancı çomarı, bir sanayi ve günümüz itibariyle medeniyet devleti olan almanya'nın faydalarından faydalanması sayesinde alım gücü ve sahip olduğu mal varlığı olarak türkiye çomarından fersah fersah daha iyi yerlerde olmasına rağmen çomarlıkta ısrar eden bir canlı türüyken, türkiye çomarı yüce yaratıcısı reis tafından kendilerine takdim edilen gaz sayesinde viyana kapılarına kadar katırların üzerinde yolculuk yaparak dayanma hayalleri kuran ve en sevdiği besin kaynağı makarna olmasına rağmen kendisini çok farklı ve üstün klasmanlarda gören hayalperest çomar türüdür. bu iki tür karşılaştıklarında türk çomarının almancı olanına haset etmesi kuvvetle muhtemelken almancı olanı sadece mercedesinin anahtarını masaya koymakla musabakayı henüz başlamadan öldürür.
  • anadolu rap vs arabesk
  • bu ikisini bir piramidin belirli noktalarına yerleştirecek olursak, almancı çomar daha altlarda yerini alacaktır. çünkü uygarlığa uzak bir coğrafya ve kültürel bağlamda yetişen yerli çomarlarımızın çomarlıklarının çoğunlukla bilinçli bir tercihten ziyade mecburi bir seçim olduğunu düşünüyorum. örnekse konya'nın bir sünni köyünde 1998 yılında eğitimsiz ve üretim olanakları aşamalı olarak elinden alınmakta olan yoksul bir çitfçi aileye mensup olarak doğan ve iq'su ortalama, iyi okullarda okuyamayan bir türk vatandaşına şans yardım etmezse çomar olur. bu durum bir kaç il dışında türkiye'nin tamamı için geçerli. bu insanların; kardan adamlara tekme atılan, çiçeklere basmaktan çekinilmeyen, kadınları dövülen, yöneticileri hırsız ve katil, yargıçları satılık, ağaçları kesilip yerine beton dökülen, gazetecisi orospu çocuğu ve sanatçıları göt yalayıcısı bir ülkenin olanaksızlıkları içerisinde çomarlıktan kurtulmak için bir şansa gereksinimi var. şans işte, bir kitap, bir yazar, bir öğretmen, bir arkadaşının onunla paylaşacağı küçücük bir fikir ne bileyim, ama şans.

ama almancı çomar, uygarlığın tüm nimetlerine sahipken yine de ısrarla çomarlığı seçiyor ve o uygarlığın ortasından bu bok çukurunda bizlerin siyasetine müdahil olup zübüğü destekliyor. o halde almancı çomar evrimsel süreçte atalarının geliştirip kendisine hediye ettiği beynini daha iyi kullanamadığı için ya daha aptal ve dolayısıyla aşağıılık ya da atalarının bir zamanlar ayrılmak zorunda kaldığı yurtlarında yaşayanların boklarında boğulmasını isteyecek kadar kötü. her iki ihtimal de almancı çomarın, yerli çomara nazaran daha leş olduğunu göstermekte.

ek olarak türk çomarı ibaresi yerine yerli çomar tabirini kullanmak daha yerinde. çünkü almancı çomar dediğimiz insanlar da; bu başlıkta türk çomarı diye adlandırılan yerli çomarlar da türk, kürt ya da anadolu kökenli öteki müslüman etnisitelere mensup olabiliyor.
  • biri audi'ye biner. diğeri audi'yi halk otobüsünden izler.
  • türk olan chp'li, almancı olan ak partili'dir.