şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başlığı nasıl açacağımı bilemedim; şöyle ki "nuh'un gemisi" almanya-türkiye mukayese videoları paylaşan bir youtube kanalıymış, şu videosuna denk geldim. özetle gurbetçi elemanın biri bu kanala sarmış, sürekli içerikle ilgili aleyhte yorumlar falan yapıyormuş. yorumları dikkate alınmayınca küfür etmeye başlamış. küfrü etmeye başlayınca da kanaldan engellenmiş. bunun üzerine bu gurbetçi, kanalın sahibine face üzerinden aşağıdaki mesajı atmış. mesajın içeriğini bir tıyneti göstermesi açısından değerli buldum ve paylaşmadan edemeyeceğim. bu arada, herkes kendi konforunu korumak isteyebilir, bu makuldür, benim dikkat çekmek istediğim hareket, akrabalarını yanına almamak için adamın ne tür hareketlere giriştiği. buyrun okuyun, ilginizi çektiyse paylaşın, başkaları da okusun:

"bu mesaji sana yazmamin nedeni senle acik acik bisey konusmak istiyom
    ben ve tanidigim bircok kisi senin yaptigin videolarindan rahatsiz oluyoz
    bas zamanda sadece yorum yazarak videolarini elestiriyodum
    baktim ki yorumlarim tutmuyo ve bi ise yaramiyo benimde kafam atdi ve bi kac videolarinda küfür etmeye basladim
    sende heralde beni engellemissin cünki artik yorum yazamiyorum,, bu bana yakisir bi hareket deyildi özür dilerim hakkini helal et
    madem videolarinda yorum yazamiyom artik bende faceten sana mesaj yazmaya karar verdim
    benim türkiyede birsürü akrabam var ve yegenlerim var .bu tarz videolar youtubda olali onlarda görüyo ve ondan beri devamli beni de oraya alin diye rahatsiz ediyolar.. ben nekadar burda gecim zor ve siz ayak uyduramassiniz dediysemde faydada etmiyo tutturdular almanyaya gelcez senin evde kalacaz bizi oraya aldir diye
    hatta yegenimin birisi senin kanalini bulmus gecen günü senin videonun linkini atti bana wattsapptan ve dediki; hani orda hayat bitmis diyodun bu videoya bak dedi
    bak nuh kardesim ben 48 yasindayim ve dortmundda yasiyom
    ; birincisi benim kafam rahat ve kesinlikle türkiyeden akrabam yanima gelmesini istemiyom ve bu ssaatten sonra kafami agritmak istemiyom ve ikincisi; türkiyeden simdi birsürü kisi gelecek olursa buralarida aynen oraya benzetecekler .bunu ne ben istiyom nede sen istersin iyi düsün bak!!!
    yalvaririm sen sen ol su videolari artik yapma ve sil
    benim kendime ait araba galerim var,, vallah istersen sana istedigin güzel bir araba buluruz hemide fiyatta da sana babama bile yapmicam bi güzellik yaparim
    allaha emanet ol mesajini bekliyom"?
  • bu aşağılık herif malum partiye oy vermiyorsa hiçbir şey bilmiyorum
  • önce garip geldi sonra komik... sonra bir bakayım videolara, yorumlara derken facebook üzerinden atılan sözde araba teklifli mesajın fake ve algı yapmaya yönelik olduğu düşündürmeye başladı. söz konusu video kanalının sahibi öz vatan olması gereken türkiye ile alakalı bir takım bireysel ya da cemaatsel sorunları olduğu kesin. youtube'da türkiye'ye yönelik ülke şartlarını konu edinen ve garip eleştirel yönelten çok amatör kanal var. ulusalcı tiplerin bu tip kanalları vardı son zamanlarda erdoğan mualifi olmuş pek çok insan bu yola başvuruyor ama kurunun yanında yaşı yakmanın derdi bu.