şükela:  tümü | bugün soru sor
  • euro kuru nedeniyle gerçekleşecek hadisedir. yazın gelip topumuzu satın alacaklar.
  • gelip burda 2-3 tane apartman alanları mevcut bizde. daire demedim dikkatinizi çekerim.bu sene herhalde rezidans falan dikerler.

her yıl gelirler gelmeden ararlar laf olsun diye "bir şey lazım mı ?".

lan dedim bir kere isteyelim bakalım. tablet istedim.bunlar geldiler ve dediler ki biz baktık burdakiyle fiyatlar aynı. yaa dedim biz malız evet .içimden tabi misafirdir sonuçta.
  • dolar olmuş rabia euro olmuş 5. ben mi geziyim.
  • kışın almanya'da köle gibi çalıştıkları için gerçekleştirebildikleri gezmedir.

ekleme: arkadaş anlama organı olarak götünü kullanan ne kadar çok insan var şurada ya. sadece senede bir kaç hafta türkiye'de krallar gibi gezmelerini almanya'da köle gibi çalışmalarına bağladım. demek istediğim orada çok çalışıp az harcayı, burada para yedikleri. köle kelimesi de başlıkta kral kelimesi geçtiği için kullanıldı. yoksa orada tabii ki bize göre daha kaliteli bir yaşam sürüyorlar, daha insani şartlarda emeklerinin karşılığını alıyorlar.
  • her b*ku "öyro"ya çevirip "burası pahalı" diye dolaşırlar ortalıkta
  • her yaz yaptığımız hadise.
    bu yaz da diğer yazlar gibi olacak fark ne ki?
  • biri demiş kışın çalışıyorlar köle gibi lan bizim ülkemizdeki çalışan expert köle onların calısma saatleri sosyal hakları bizde ne var :d baş
  • yine aynı almancıların kışın da türkiye şöyle güzel böyle güzel diye maval okuması var. uzaktan sallaması kolay tabii. bir tanesi bile çok beğendikleri, sevdikleri ülkelerine geri dönmez ama.
  • nasıl gezmesinler ki? euro'nun bu kadar değer görmesi, birikimi kolay yapabilmeleri, borçlarının olmaması. tatil yapmak ve gezmek için bütün imkanlar mevcut. aktif hale getirilmiş. bizde ise şifre istiyor. kim verir lan öyle şifreyi?