şükela:  tümü | bugün
 • kökü eskilere dayanır. öncelikle şunu söylemek lazım. hristiyanların gözünde türk demek müslüman demektir, haçlı seferlerinde kendilerini bozguna uğratan islam ordusunun neferleridir türkler. zamanında osmanlı germenleri tokat manyağı yapmıştır. almanlar hala bunun acısını yaşamaktadır. 1. dünya savaşında müttefik olmamıza rağmen, çanakkale'de ingiliz orduları ilerleyince, almanya'nın meydanlarında kutlamalar yapılmıştır. bugün almanya'da var olan erdoğan nefreti, türk nefretinden ileri gelmektedir. türkiye'yi yöneten erdoğan değil de başka biri olsa bu nefretin sadece ismi değişecektir. almanya'yı 2. dünya savaşından sonra ayağa kaldıranlar türk işçiler olmasına rağmen, türk düşmanlığının almanya'da hala prim yapmasının başka açıklaması olamaz.
 • 3 senedir almanya'da yaşayan bi insan olarak göremediğim nefrettir. senin cumhurbaşkanın adamlara nazi derse, bizi kıskanıyolar derse, hükümete karşı bi nefret duymaları gayet doğaldır. ayrıca milli takım futbolcuları gidip bunları söyleyen adamla samimi fotoğraflar verirse o futbolculardan nefret etmeleri de gayet doğaldır.

  almanlar gayet saygılı, insanların özeline karışmayı sevmeyen, çalışkan ve eğlenmeyi bilen insanlar. aralarında türkleri sevmeyen elbette vardır ama emin olun almanya'da yaşayıp almandan nefret eden türkler kadar fazla değildir.
 • en nihayetinde arap kültürüne düşmanlar. araplaşma yolunda büyük bir ilerleme kaydetmiş türk toplumunun bundan nasiplenmemesi beklenemezdi zaten. mehmet akif ersoy'un avrupa seyahati sonrası verdiği beyan aslında bu nefretin tam bir özetidir. islam dini saldırgan bir din ve kendi halinde dini bütün takılanları es geçersek, ciddi manada diğer toplumlara düşman bir kesim var bu dinin inananları arasında. hırsızlık, rüşvet, haram yemek, başkasının iffetine göz dikmek, temizlik vesaire gibi konularda düzene davet edilmelerine karşın yine bunun tam tersine bir hayat yaşayanlar yine bu dinin temsilcileri dedirtmiştir.
 • "öncelikle şunu söylemek lazım. hristiyanların gözünde türk demek müslüman demektir"

  o zaman ne diye türk nefreti olduğunu iddia ediyoruz? doğrudan doğruya olanı söyleyelim ve müslüman ya da arap nefreti diyelim.

  illa türk ve araplığı kaynaştırmak zorundasınız değil mi...
 • türk nefreti değildir o çomar nefretidir. ülkelerine aldıkları göçmenlerle iyice başları dertte.
 • hristiyanlık bitmiş, adam hala müslüman nefreti diyor...

  aç gözünü bir etrafa bak; suriyeliler bizden fazla adam yerine koyuluyor.

  sebep?.

  esad bile sabah akşam şunlaaar, bunlaar diye bağırmıyor.
  sıkıştı mı batı düşmanlığı yapmıyor, diplomatik kriz çıkarmıyor.
  meydanlarda eyyy çekip, kapalı kapılar arkasında borç istemiyor, borç!

  suriyeliler bile kendilerine gettolar kurup, kabuğuna çekilip, avrupanın göbeğinde zırcahil yaşamaya çalışmıyor.

  kendini beğenmişlik, ukalalık, köyündeki evinin duvarı tezek sıvalı değilmiş gibi avrupaya tepeden bakma; tüm dünya bize düşman, bizi çekemiyorlar sanrısı...

  niye sevsinler seni?
 • keko ve çomar alamancılar yazın vatanımıza geldiğinde bizde oluşan nefretin sebebi neyse o sebeptendir.
 • hep kıskançlıktan
 • sizin suriyelilerden nefret etme sebebiniz ile aynı. kültür farklılığı.

  mülteci dünya'nın her yerinde mültecidir. sevilmez ve istenmezler.
 • kökü eskilere falan dayanmaz 40-50 yıllık geçmişi var. alman bir bürokratla görüşme imkanım olmuştu. aktarıyorum;
  sizinkiler buraya adapte olmak istemiyorlar, aksine kendi kültürlerini gözümüze sokarak burayı değiştirmeye çalışıyorlar. hayat şartlarımızda bir değişiklik olmadığı sürece müdahale etmiyoruz diyerek 2 sene önce türklerin bilmem kaç yüz yıllık bira festivalini iptal etmeye çalıştıklarını anlatmış, üzerlerine saldırdıklarını gösteren bir video izletmişti.
  be anadolu çomarları taşşağınız patlasın, sizene milletin içkisinden, festivalinden, almanyadan akp ye oy verecek kadar gözü dönmüş budalalar.