şükela:  tümü | bugün
  • hayatımda her anında almanya’ya gittiğimde yaşadığım durum. polisi, vatandaşı hepsi bir laf sokma derdinde. yok sen anlamazsın, türk müsün git burdan, yeter artık gidin mahallenize diyen tipler. ingilizce konuşurum almanca cevaplarlar, almanca bildiklerimi söylerim anlamıyorum der. ben bu kadar ırkçı bir millet görmedim arkadaş. genelleme yapmak istemiyorum ama yeter.işimiz gereği çekiyoruz bunları ama biz türklerde fazla alttan alıyoruz. ben artık bsg diyorum bu tiplere çomar almancıklar.

edit: valla en kral millet ingilizler, adamlar empati yapmayı biliyor. (bkz: ingilizlerin bitmeyen türk sevgisi)
  • damarlarında nazi kanı dolaşan almanlar batı tarafından yavru köpeğe çevrildikten sonra nazi enerjilerini türklere yoğunlaştırdılar. zaten türkleri dünyada seven, destekleyen olmadığı için dikkat çekmiyor.
  • keşke ülkeden ihraç edilip, türkiyeye şutlanacak kadar ırkçılık görüp, almanyanın kıskandığı, oy verdikleri reislerinin ülkesinde yaşasalar.
  • aslında bu durum almanların kendilerini üstün ırk olarak görmesi durumudur.
    1-2 millete karşı yapmazlar, başka herkese yaparlar. aslında o 1-2 millete de yaparlar ama sadece kendi aralarında yalnız kaldıklarında.

almanlara göre dünyada birçok millet olmamış.. yani bozuk. adamların o mekanik kafasındaki işlemlerin sonucu hep buna varıyor.
  • yillardir almanlar da dahil olmak uzere belki 20 milletten insanla calisiyorum. bu calistigim grubun icinde almanlar kadar irkciliga karsi tepki gosteren, turkler kadar irkciliga yatkin baska bir millet görmedim, belki paris'ten gelen fransizlar bizimle yarisir.
  • bir kaç defa benim de yolum almanyaya düştü. buna rağmen 1 kez bile karşılaşmadığım ırkçılıktır. bir çok almanla tanıştım. barda tanışıp muhabbet ettiğim de oldu, internet arkadaşlığı yaptığım da oldu ama hiç birinden türk olduğumu söylememe rağmen ırkçılığa maruz kalmadım. özet olarak siz insan olun önce bunu başarırsanız kimseden ırkçılığa maruz kalmazsınız. buna rağmen hala size karşı ırkçı davranışlarda bulunuluyorsa şunu bilin ki siz o insandan daha üstünsünüz. sadece gülün ve geçin. çünkü ırkçılık aşağılık kompleksinin bir sonucudur. kendini aşağı gören insan başkasını aşağılama derdine düşer. sen kendinin ne olduğundan eminsen bu tür şeylerle vakit kaybetmezsin zaten. bir de şu genellemeleri bir kenara bırakın. onlar da senin, benim gibi insan işte. saçma sapan ırkçılık algıları yaratmaya çalışmayın.
  • ben almanlara görünüşümden dolayı türk olduğuma inandıramıyorum. iki kız bana milliyetimi sordu çünkü alman değilim ingilizce konuşuyorum. türk’üm dedim ilk bozuldular, sonra yugoslavya göçmeniyim dedim ondan bu kadar güzelsin dediler. ne kadar zoruma gittiğini anlatamam. ama genel olarak köylü olmadıkları sürece süperler.
  • almanca bilmeyen bir türk'e karşı pek yapmadıkları ırkçılıktır.
  • tamamen tarafsız bir insanın almanya'daki türkleri -ok hepsini değil çoğunu- tanıdıktan sonra yapmak isteyebileceği şey.

doğru mudur değildir. amma fekat lakin ki "bana buyda ıykçılık yapiyolarrr" diye ağlayan adamın hala o ülkede yaşamasından daha olağan dışı da değildir.