şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: dedikodu)

türklerin "haaa siktiret yaw" diyeceği en saçma sapan olaylar hakkında bile boş sıkıp kafa ütülemeleri. örnek: hee evden çıkıyom ben de ya ev arkadaşımla sorunlarım var. 18 saat sonra hiç alakanız olmayan garip bi insanın gelip ay sen de evden çıkıyomuşsun ne oldu??? diye gelip adeta hesap sorması. ülkede dert yok tasa yok mk, kendilerine uğraş ariyo garibanlar diye geçiştiriyorum...
  • (bkz: kıskançlık)
  • yeni havalimanımıza besledikleri haset ve kıskançlık duygusu. yapın kardeşim, yapın sizin de olsun.
  • burun karıştırmalari. iş ortamında, trende, teknik direktörlük yaparken falan hiç farketmez.
    sizinle burnunu karıştırdığını aleni gördüğünüz halde, el sıkışmak için ellerini uzatmaları. insan yüz ifadesini saklayamiyor. habire el yikamaktan titizlik hastası oluyor insan.
  • (bkz: yalan söylemek)

kendileri ile hasbihal olanlarınız, çalışanlarınız muhakkak bana hak verecektir.

sizi geçiştirmek için yalan söylerler ancak bu yalan olarak verdikleri bilgiyi kontrol edebileceğinizi asla düşünemezler. yalanları ortaya çıktığında da salak yapmaya devam ederler.