şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
3171 entry daha
  • musevi olduğumdan sevemediğim, sevemeyeceğim ülke.
  • yukarıda almanya'da yaşayan dangalağın biri almanya'nın her ay, evinde televizyon olsun olmasın herkesten 17,5 euro aldığını yazmış ve de almanya'yı kötülemiş.
    e ingiltere de her ay bbc için 20 pounda yakın para alıyor. yani devletin aldığı vergilerin içinde senede her britanya yurttaşından bbc için 250 pound civarı vergi alınıyor. beğenmeyenler dönsünler o çok sevdikleri türkiye'ye!
  • türkiye'den beklediğim paketi bulunduğum bölgenin gümrük bürosunda alım işlerini halletmem için bekletiyorlar. kolinin direkt eve geleceğini düşünerek çok iyimser davranmışım.
    koliyi gidip almak istersem bunu kanıtlamam gerekiyormuş. koli ailenizden vs geliyorsa bunu belgelemeniz, satın aldığınız bir ürünse faturalarını göstermeniz vs gerekiyormuş.

gümrükle falan bugüne kadar bir işim olmadı. türkiye'de de mi işler böyle yürüyor bilmiyorum ama yıllardır burada olanların "almanya'da kağıt, belge işi bitmez." sözünü insan zamanla daha iyi anlıyor.
    ilk geldiğim zaman vize, oturum işlerindeki belge toplama meselelerini anlıyorum ama iş onunla bitmiyormuş.
  • ucuz et bulunabildiği için deli gibi savunulan ülke. işin komik tarafı da ben et tüketmiyorum.

beğenmiyorsan türkiye’ye dön diyenlerden gına geldi. her ay maaşımın yüzde 43’ünü vergi olarak ödediğim ülke olması dolayısı ile eleştirmeye hakkım oldunu düşünüyorum.

evet beğenmiyorum ve başka bir avrupa birliği ülkesine kısa zamanda göçmeyi düşünüyorum.
  • la gardas biz %1000 ini vergi olarak veriyoruz. hele bi elestir, sikerler. biz burada eti sevmedigimiz icin tuketmiyor degiliz, alamiyoz alamiyoz.
  • daha öncede alınan çalışma vizesi randevularını yarından itibaren tekrar verecek ülke.

ıdata'dan telefon bekliyoruz, umarım herkesin dileği gerçek olur dostlar.
  • kıskanç bir ülke.
117 entry daha