şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
3356 entry daha
  • 1 temmuz'dan itibaren blue card vizesi için başvuruları kabul edeceğini ve ülkeye giriş izni vereceğini açıklamış ülke.

güya.

çünkü ne hikmetse sadece türkiye'deki alman büyükelçiliği asla yeni vize randevusu vermiyor. örnek olarak azerbaycan'a bakıyoruz, 6 temmuz'dan beri vizeler veriliyor.

sayelerinde aylardır işsizim. işverenim de pes etmek üzere, sözleşmemi ne zaman iptal edecekler diye bekliyorum. cv'mde bunca aylık koca bir boşluk varken bundan sonra türkiye'de de ne yaparsam yapayım iş bulamam. tüm okul hayatım, tüm emeklerim, başarılarım boşa gitti. sıfırdan başlayacak gücüm yok. tek çarenin hayatıma son vermek olduğuna her gün git gide ikna oluyorum.
  • herkesin (ben de dahil) hakkinda sadece kendi tecrubelerine dayanarak hakkinda fikir beyan ettiği ülke.

temiz havayi unutacaksin diyen arkadaşın nerede yasadigini cok merak ediyorum. (müzik ve yemek konusunda hakli ama)

cigerlerim bu kadar oksijeni türkiye'de görmedi inan olsun ki.
  • yolda bi blog un söyle minnos bir videolari var almanya’ya göc üzerine. kanaldaki videolari genelde almanya ekseninde ancak özellikle bu videoda artilar & eksiler seklinde güzel bir paylasimlari var.

https://youtu.be/gsceydy1qku
35 entry daha