8697 entry daha
 • gayrimenul al-satcilarina karsi kanunu olan devlettir. eger bir gayrimenkul aliyorsaniz min. 10 sene satamazsiniz, fiyatlarin sabit, halkin stabil bir ekonomide kalmasi icin.
 • almanya’da istediğiniz gibi gayrimenkulünüzü satabilirsiniz, yok artık daha neler. doğu almanyada yaşamıyoruz. 10 sene sonra satarsanız gayrimenkulünüzün kazandığı değer üzerinden vergi ödemezsiniz sadece. benzer bir yasa hisseler için de mevcut.
 • yok daha neler, gayrimenkul alip 10 seneden önce satarsaniz, icinde kendiniz oturmuyorsaniz kazanciniz icin vergi ödersiniz. kendiniz oturuyorsaniz onu da ödemezsiniz.

  kiraci olarak oturdugumuz ev yanmiyor mu ? öyle bir yangin önleme sistemimi var ? yakacaksa seni cadirda, magarada, kiraladigin evde, satin aldigin evde, parkta veya bilumum her yerde yakabilir. ev almamak fasizmden korunma yöntemi degildir.
 • almanyaya bok atanlar unutmamalidir ki; turkler icin hala turkiyeden daha guvenli bir ulkedir
 • zenginin malı misali biz züğürt türk halkının çenesini yoran ulus devleti. evet bir ulus devleti olup içinde ciddi miktarda göçmen karşıtı barındırır. göçmen karşıtlığı ulus devletlerinde halkın doğal refleksidir. ırkçılık bunun iki gömlek üstü olup içinde zararsız kendi halinde adam da vardır, insanı ateşe verebilecek kadar orospu çocuğu da. tıpkı türkiye 'de olduğu gibi...
 • ülkede gayrimenkul alım satımı herhangi bir süreyle kısıtlı veya sınırlı değildir.
  sadece 10 seneden önce satılması durumunda ek bir vergiyle ( spekulationssteuer ) vergilendirilir ki bu da alım-satımdan elde edilen kârın %30 unu bulur, dolayısıyla da al-satçılar için karlı değildir.
 • edit: hala gurbetçiler oy vermedi chp sonunda kazandı yazıyor gerizekalılar. ilk defa bu seçimde gurbetçiler oy vermedi sanki. yurtdışından kullanılan oyların etkisini şu başlıkta bulabilirsiniz. (bkz: yurtdışı oylarının seçimlere etkisi)

  edit - 2: kiraya verilen ev için takvim yılı değil 10 yıl + 1 gün olması gerekiyormuş. kendi oturduğun ev için ise takvim yılı.

  orijinal entri başlangıcı:

  bugün girilen 6-7 entri var hiçbiri tam doğru değil ya da eksik.

  1- bi ev satın aldınız, kendiniz oturdunuz 3 yıl (3 takvim yılı, aralıkta aldın ocak oldu hop 2 sene doldu sayılır. bir sonraki ocakta 3. yılın dolmuş olur) sonra spekülasyon verigisi (spekulationssteuer) ödemeden satabilirsiniz. isterseniz önce de satarsınız sadece bu vergiyi ödemeniz şartıyla.

  2 - bi ev satın aldınız 1 gün bile birine kiraya verdiniz 10 sene (10 yıl + 1 gün) sonra spekülasyon verigisi (spekulationssteuer) ödemeden satabilirsiniz. isterseniz önce de satabilirsiniz sadece bu vergiyi ödemeniz gerekir.
 • akram imamson sayesinde türkiya cannat yüğenim. döçland bitik ama kurulu düzen. gelmeyin türkiya. burada çivi çakmayan cehepa var türkiya yaşanmaz. reis için döçland'da devam.

  * * *

  türkiye seçimlerinde türkiye ile bağı olmayan insanlar oy vermeyince türkiye ne güzel de düzlüğe çıktı yıllar sonra. 2 seneye de enflasyon stabilleşince ohhh miss.

  #gurbetçilere-oy-kullanmak-yasaklansın
52 entry daha
hesabın var mı? giriş yap