şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu kadar salak olabileceklerine ihtimal vermiyorum ama berlin'deki maçta fazla sayıda türk ile baskın hale gelecek kırmızı renk için karşılık olarak beyaz tişört dağıtarak dengeyi bozacaklarmış diye bir haber var medyada. yine bir haber araklaması ve popo üstünde elde sigarayla türk usulü hatalı çeviri içeren bir yazıya benziyor. yok hakikaten doğruysa işte o an ne diyeceğimi bilmekten çok uzaktayım şu an.

  http://www.sabah.com.tr/…rklere_karsi_berlin_duvari
 • kuruluş kanunu/yönetmeliği/düzenleyici işlemi ve benzeri normlarla kendisine özerklik verilen bir federasyonun/birliğin yapması gerekenleri yapan federasyondur. işte kanıt:

  almanya başbakanı angela merkel, 2012 avrupa şampiyonası almanya-türkiye grup maçı sonrası alman futbolcuların soyunma odasına gitmesi ve türk kökenli oyuncu mesut özil'i tebrik ederken fotoğraf çektirip basına dağıtıldığından dolayı almanya futbol birliği (dfb) tarafından eleştiriye maruz kaldı. alman medyasında "merkel özür diledi" olarak yer alan haberlere göre söz konusu ziyaret, dfb ile merkel arasında diplomatik krize neden oldu. krizin nedeni olarak futbolun siyasete alet edilmesi gösterildi.

  başbakanlık sözcüsü steffen seibert, merkel'in dfb başkanı theo zwanziger'i aradığını doğrulayarak, "ancak özür dileme söz konusu değil, özür dilenecek bir olay yok." dedi. alınan bilgilere göre ve olayın bir gün ardından merkel dfb başkanı theo zwanziger'i aradı. dfb teknik heyeti ve zwanziger, futbolun uyum konusunda siyasete alet edilmesine izin verilmemesi gerektiğinin altını çizdi. başkent berlin'de oynanan bu maçta türkiye'ye şık bir gol atan özil'le el sıkışan merkel'in bu fotoğrafı birçok medya organında yayınlanmış ve ilgi çekmişti. ancak merkel'in bu ziyaretinin alman milli takımı teknik direktörü jaochim löw ve zwanziger'i incittiği ileri sürüldü. sport-bild'e konuşan zwanziger, 'bu olayları uygun görmüyordum. ancak bayan merkel'in telefonundan sonra hatalar kabul edildi.' dedi.

  hıristiyan demokrat birlik partili (cdu) merkel, zwanziger'i yanlarına almadan almanya cumhurbaşkanı christian wulff ve kızı, sözcüsü steffen seibert ile soyunma odasına gitmişti. bu ziyaret sırasında özil'e yaklaşan merkel'in fotoğrafını başbakanlık fotoğrafçısı çekti. medyada yer alan bilgilere göre, teknik direktör löw ve dfb tim menajeri oliver bierhoff, resmin medyaya verilmesine 'istemeden' izin vermiş.

  kaynak: http://www.haber50.com/…rize-neden-oldu-313947h.htm

  ha şimdi bi futbolu siyasete alet etmek suretiyle özerkliğine tecavüz eden alman başbakanına posta koyan futbol birliği başkanı theo amcama bak, bi de bizim "başbakanım inşallah yarın da referandumdan zaferle ayrılırız" diyerek futbolu siyasete alet eden "özerk" federasyonların başkanlarına bak, gördün farkı değil mi arkadaşım?
 • türk takımlarına " siktirin gidin kendi evinizin önünde oynayın" diyen federasyon. milliyetçilik yapmak isterdim ama haksız da değiller hani.
 • çok yerinde bir karar vermiş federasyondur. geç bile kaldılar bence. insan gibi maç izlemeyi beceremeyip bu kararı aldıranlar utansın.
 • logosunda belli ki valknut'tan esinlenilmistir.
 • ılkay ve mesut'un erdogan ile gorusmesinden rahatsiz gozukuyorlar.bir de aciklama paylasmislar
  https://www.dfb.de/…zum-treffen-mit-erdogan-186737/
 • açıklamada,

  " erdoğan'la görüşmeye dair açıklama

  federasyonumuz, milli oyuncular ilkay gündoğan ve mesut özil'in türkiye cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ile londra'da buluşmasına dair açıklamada bulunma ihtiyacı hissetmiştir.

  almanya futbol federasyonu başkanı reinhard grindel:
  "almanya futbol federasyonunun, göçmenlik geçmişi olan oyuncularımıza dair elbette saygısı ve hassasiyeti vardır. ancak futbolun ve federasyonumuzun sahip çıkmakta olduğu değerler, sayın erdoğan tarafından yeterince dikkate alınmamaktadır. bu nedenle milli oyuncularımızın erdoğan'ın seçim kampanyası için kendilerini kötüye kullandırması tarafımızca iyi karşılanmamıştır. federasyonumuzun yürüttüğü entegrasyon çalışmasına her iki oyuncumuz da bu davranışlarıyla elbette yardımcı olmamışlardır.

  alman futbol federasyonu direktörü oliver bierhoff: "mesut ve ilkay'ın takımımıza olan adanmışlığına, bizimle oynama isteğine ve kendilerini bizim değerlerimizle tanımladıklarına dair hiçbir şüphem yoktu, bugün de yok. her iki oyuncu da bu fotoğrafın sembolize ettiği şeyler ve anlamından haberdar değildi. fakat tabii ki bu hareketi iyi karşılamadık ve durumu oyuncularla konuşuyoruz." "

  deniliyor.