şükela:  tümü | bugün
  • evet sözlük ahalisi .. bugünlerde kariyerime yön verme şansı ortaya çıkmış bulunmakta ve kararsızlık , çekimserlik gibi duygu karmaşası içerisindr bu konuda tecrübeli yazar arkadaşların desteğine ihtiyaç duymaktayım . hamburg kentinde yaşama seçeneği ve oradaki sosyal ve ekonomik hayat ile ilgili tecrübeli yazarla yeşillendirirse sevinirim
  • almanyada 1000euro kira verirsin, ıvır zıvırı çıkar, kalır sana 1800euro.

istanbulda 2250tl kira verirsin, kalır sana 7750tl.

7750tl =~ 1230euro

let kararver = (var1) => {
    ( var1 && console.log("daha ne duruyorsun"));
    }

kararver ((1800 > 1230));

editoğluedit: tamam artık çalışır bu kod elleşmeyin :)
  • ıkisi de yakın teklifler artı ve eksileri ortaya koyunca. kariyer olarak hangisi daha ileriye dönük vaadler sunuyorsa o seçilmeli.
  • ne iş yaptığına bağlı. ama ben olsam almanyayı seçerim en azından bir kaç yıl çalışırdım. zaten dönünce de iş bulman kolaylaşacaktır. cv de hoş durur. hayat kısa yeni şeyler görmek gerekiyor.
  • maddi acidan ibre cok farketmez , önemli olan yasam tarzinin ve calisma saatleri/izin günlerinin durumu.
  • işin ekonomik boyutunun yanında psikolojik boyutları da var. hamburg’da daha sakin bir yaşam sürecek olman muhtemel.
  • almanya'da 10000 tl
  • tamamen yaşam tarzını dikkate alarak yapılması gereken tercih. birkaç büyük şehir dışında almanya sıkıcı. ayrıca almanca bilmeyen biri için izole ve yalnız bir yaşam kaçınılmaz.
  • sizin boş zaman yönetim biçiminizi ziksinler. gerçekten boş boş başlık açıp nasıl saçmalarım diye çabalıyorsunuz.kardeşim gidin bi kitap okuyun, dışarı çıkın gezin, bir iki arkadaş edinip sosyalleşin. şuraya sosyal paylaşım sitesi muamelesi yapmayın.
  • maddi açıdan çok farkı yok diyenlerin alım gücü diye bir şeyden haberdar olmadıklarını gösteren karşılaştırma.

burada almanyayı hele ki küçük, görece ucuz kentlerinde alınacak 3000 euroyu seçmemek ancak ılıklıkla açıklanır.