• tl ye çevirince hacı murat alabiliriz. gerçi bu konu herzaman var
  • arabanın tüv'ü yok yeniden geçmesi için bir dünya masraf yapmak gerekir almanya'daki tüv ile burdaki tüv lite 'ı karıştırmayın
  • arabalardan anlamiyorum sadece düz bir araba kullanicisi olarak benim düsüncem;
    arabanin fiyati 850 +
    tüv 200 euro+
    mühendisin cikaracagi masraflar +
    bozuk olan kismin masrafi,
    elemanda zaten belirtmis arabayi hurdacilara satmak istiyor diye.
    yani bas agritir.
    tüm bunlarin yaninda audinin her tamirciye gidisi 500 euro arti parca masraflari

yani cok masrafa patlar degmez
    not: benim bir audim bile olmadi
  • zamanında bizim alamancılar elimize geçmeyen arabaları hakkında atışırken" sizin arabayı çöpe atmak için 300 mark isterler " diye iddiaalaşmışlardı da biz inanmamıştık.
  • salağın birisi de “hiçbir alman 850 verip almaz üzerine 3-5 daha koyup 3000-3500 euro’ya yürüyeni sağlam , başını ağrıtmayacak araba alır.boşuna laf yapmayın”demiş.
    lan dingil burda birim 3000-3500’e bisiklet veriyorlar.
  • kiloyla satsa demir parası daha çok tutar. nasıl bu kadar ucuza satılıyor anlamıyorum gerçekten. birileri bizi çok fena doggy style.
  • hala yok pert, yok 20 yaşında, yok masraflı falan diyenler var. mesele arabanın iyi ya da kötü olması değil. mesele 850 birime bir araba alınabilmesi. türkiye'de 850 birime ancak benim yarrağımın başını alırsınız.
  • çok masraflı elde patlar he mi?
    şimdi malum ilan sitesine girip ülkemizdeki en azından yürür vaziyetteki dizel+otomatik en ucuz araca bakın bakalım ne kadar.
    isterseniz yorulmayın ben söyleyim size. bakın burası çokomelli 1983 model bir adet golf. fiyatı 18.250tl. euro karşılığı 2.800 euro.
  • konu ile ilgili yaşanmış iki örnek:
    -almanya'da talebeyken 90 yılında 83 model 323 için günün parasıyla 3400.-- mark ödemiştim.
    7 yaşında, kazasız, son derece bakımlı, temiz bir araç için bu günün parasıyla 1700-- avro, yaklaşık 11.000,-- tl.eder.
    aradan geçen 30 yıl boyunca almanya'daki 2.el piyasası sürekli istikrarını korudu.
    ilk 3 yıl %50 sonra her yıl %5-10 düşer araçların fiyatı.
    aslına bakarsanız bizde de hareket bu yönde
    -2015 yılında 90000 tl'ye (30000 avro) aldığım dizel otomatik c segmenti aracımı 2018 yılında yine 90000 tl'ye sattım.
    burada sıkça karşılaşılan kimi aklı evell hesap uzmanlarına göre hiç zarar etmeden!!!
    ancak satış tarihinde bu tutar o günkü kur ile ancak 17000 avroya tekabül ediyordu.
    bu hesapta hata yok, bu aracı almanya'da veya tr'de kullanmanın bedeli bu.
    garip olan 20 yaşında araca hala 70000tl istenmesi de değil, piyasada bu parayı ödeyecek bir kitle olduğu sürece fiyat burdur.
    dünyanın her yerinde ikinci el piyasasında fiyatları tek başına yalnızca alıcı belirler, satıcıların ne istediğinin hiç bir hükmü yoktur.
  • audi a4 almak isteyen suserler için de şöyle 400 €'luk bir ilan mevcut.
    link.
hesabın var mı? giriş yap