şükela:  tümü | bugün
  • iyiden iyiye hayalini kurduğum eylemdir.

gelin görün ki orada kabul görecek bir mesleğim yok.
    az evvel konsoloslukta şirin mi şirin bir kız ile tanıştım.
    veri analisti olarak gitmek üzere işlemlerini yapıordu.
    ey tanrım hani bana hani bana demek istiyorum.
    tamam mesleksizim ama insan ilişkilerim çok iyidir hani yap bir güzellik be.
    en kötü hasta bakıcı olacağım elden ne gelir.
    konsolosluk çalışanı kadın aman işini bırakma demez mi bana bir de.
    sanki zihin okuyor tatlı şey ya.

edit: almanya'da şartlar kötü diyenler için şunu söylemek istiyorum neden öyleyse giden hiçbir türk geri dönmüyor.
    bu nasıl kötü şart.
    dediğiniz gibi ise gelip ülkesinde asgari ücretle çalışsın ama yok değil mi gelmezler.
    çünkü kabul edin şartlar buralarda kıyaslanamaz.
  • almanca öğrenip benim de yapmak istediğim eylem. avrupa özledim seni, bekle beni..
  • davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş. amcamları ziyarete gittim almanyaya adamlar buraya geldiklerinde maşallah cepleri dolu son model arabalar arsalar evler vb mal varlıkları mevcut insanı haliyle özendiriyorlar almanyaya gel gör ki ziyaretlerine gittim o yıl ykıldım hallerini görünce o paralar öyle kolay kazanılmıyormuş meğerse.. üzüldüm hallerine dedim ulan belki bu kadar paramız yok ama kendi ülkemde kendi insanımla kendi çevrem komşum sohbetler dialog adamlarda bunlar lüks lüks evden işe işten eve yok öyle kafam esti misafirlik gec saatlere kadar dışarıda gezmek bi kere insanlar erken saatte iş başı yaptıgı için gec saate kadar hafta hafta içi misafir olayına sıcak bakmıyolar evde gürültü oldumu çat komşum şikayet etmiş polise, akşam 6 dedin mi heryer kapanıyor pazar günüde böyle hayatmı lan bu dediğim mevzular.