• uzun süre yaşadığım eyalatte olan olaydır. ben art niyet görmüyorum çünkü o eyalet türklerin en fazla olduğu eyalettir ve de beğenmeyen türkler varsa türkiye'ye gidebilirler değil mi?
    almanlar çöplerini ıncığına gıncığına kadar ayırarak geri dönüşüm yapar üstelik bunu hiçbir çıkarı olmadan yapar. pet şişe ve teneke kutular depozitolu satılır sonra gidersin markete ve paranı ordan alırsın ama kağıt, cam,metal gibi çöplerde bir kar amacı yoktur, bunları özel ayrılmış konteynırlara atarsın. kanımca türklerin çöp konusuna değer vermediklerini gördüler ve böyle bir çözüm buldular.
  • adamlar çöpü yere kimin attığını nasıl tespit ettilerse artık...
    (bkz: beni tanıdılar sen kaç)
  • hem kurallara uyma, hem de uyarı alınca hemen incin, hemen küs. oldu.

isterseniz yer değiştirebiliriz; istanbul'da çöpü çöp kutusuna atma zorunluluğunuz yok ve ben de pek alıngan bir insan sayılmam; ne dersiniz?
  • duisburg'ta alman mi yasiyormus ki alman ismi de yazmislar diye sasirdigim olay*
  • alman isimleri yazıp da türk isimlerini yazmasalar ırkçı bir hareket olurdu.
  • gayet güzel bir uygulama.
    türk milletinin tıpkı trafik kurallarına uymaması gibi "kurallar var ama sadece bana işlemiyor" düşüncesine karşı geliştirildiğini düşünüyorum.
    hayır, sana da işliyor, ona da, bana da
  • - üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı projelerinden sonra yazılması manidardır.
  • bunun bir de adidasın ürettiği copa mundial odellerinin 3 çizgisini kesip baş harf olaak yapıştırılması olayı vardır ki, evlerden ırak yani.
  • burda da "buraya çöp atanın anasını avradını sikeyim" yazıyorlar duvarlara.

kimse de gocunmuyor. hatta gelip hala aynı yere çöp atanlar var.

sıkıntı değil böyle şeyler bence. harbiden çöpü çöp tenekesine atsana lan mehmet.

bak yunan adasına gidiyorum plajlarda tek bi çöp kalıntısı yok. burda çeşmede bodrum kuşadasında en güzel plajda bile bira şişeleri, kapakları, poşetler vs vs. mehmet neden böylesin mehmet??
  • haklı bir tepkidir.
    ben de antalya'da duvarlara "bitte sei keine hündin, helga. decke deinen arsch!" yazıcam.
hesabın var mı? giriş yap