şükela:  tümü | bugün
 • almanya'da 2007 model tertemiz ford fisesta'nın 1500 avro olması.link

  aynı aracın tr'deki fiyatı ise tam bir rezalet. link

  edit: yurt dışında 12,000 avro olan muazzam 2017 mustang'ın fiyatı türkiye'de bir milyon liradır. link

  bazı arkadaşlar hala mustang 2016 model diyor. evet gerçekten taktıkları şeye bak amk. size taksi çıkması bir milyon km'li linea müstehak.

  otuz gün herhangi bir türk dönercisinde amelelik yaparak bir fiesta sahibi olabiliyoruz.
 • 50 kere açıkladık hala başlık açıyorsunuz.

  yurt dışında bizim ülkemizdeki kadar nitelikli tamirci olmadığı icin bu ülkelerde 5 yılın ustu araçlar cok ucuz hatta 10 15 yaşındaki arabaları ufak hasarlarından dolayı çöpe atıyorlar.

  neden?

  ışçilik + yedek parca fiyatı arabayı geçiyor.

  peki turkiyede oyle mi götür pert arabayı sana fabrikadan çıkmış gibi onarıp versin ahmet usta.

  edit 1 : avrupadan millet arabasını tamire turkiyeye getirdigini bilmeyen mallara ne anlatabilirsin.

  ayrıca biz zengin bir ülkeyiz almanya gibi ucuza araba alamayiz.

  dun gördünüz izlanda'nın stadını amk köylüleri önce stad yapsın diyemeyen hainler sizi.

  edit 2 ötv sizden öğrenecek değiliz. evet ötv malesef ülkemizin kanayan yarasıdır. fakat;

  dunya liderimiz yerli ve milli otomobili 2023 e kadar yapılinca halkimiz hem uygun fiyata araba sahibi olacak hemde cok ucuza seyahat edecek. 2023 e kadar sabredin.

  (bkz: yerli otomobil üç lirayla 100 km gidecek)
 • (bkz: bir üst entry ak troll)

  burada bile dezenformasyon yapıyor piçler. burada bile buradaa! neymiş? tamirci ve parça pahalıymış. araba bu yüzden çok ucuzmuş. siktir oradan. bunun bir adım ötesi "abi almanlar zebzeyi daneyle alıyomuş yazık yaa"dır.

  ek: "adamın yazdığı doğru" diyen hıyarlar da olmuş. canım üreten ülkelerde daima bu tip kalemler de astarı yüzünü geçer zaten. bu bir "ucuzluk" sebebi değil alım gücü alametidir. yanisi; tamir ve parça pahalı olduğu için araba ucuz değil, araba çok ucuz olduğu için ekstra hizmet alımı pahalı. (ki aslında o da çok pahalı değil) farkındaysanız aracını tamir ettirmek yerine sadece 1 asgari ücret karşılığında yenisini alan insanlar adına üzüntü duyuyorsunuz:) ulan benim o fiesta'yı alabilmem için 18 ay boyunca ailecek acil serviste serumla beslenmemiz gerekiyor. peki biri çıkıp bedavaya kapıma bıraksa ne olur? bu ülkede araç sahibi olan herkese ne oluyorsa o olur... işte o zaman yarağı yerim.
 • yav he he avrupada tamirci yok. adamlar üretiyor ama tamircisini yetiştiremiyor. allahın malları nası gerizekalı ya bu avrupalılar. senin ülken seni "vergi" adı altında sikmiyor ya da izlediği iğrenç ekonomik politikalar yüzünden paranın değeri çöp değil de "ıvrıpıdı timirci yık kıç kiri ıçıklıcız"
 • almanya bizi kiskaniir.
 • yurtdışında yaşayıp görmemiş olsak nitelikli tamirci yok yalanına inanıp bu durumun ekonomimizle alakası yok sanacağız.

  2007 model temiz fiesta 1500 eurodur çünkü olması gereken değer odur. araba buradaki gibi bir yatırım aracı değil ayakkabı gibi bir şeydir.
 • sıfırı 10bin ile 15bin euro arasinda satılan aracın 10 yaşındaki halinin 1500 euro olması durumu.

  sıfır model baz pakedinin 10000 euro olmasi da usta olmamasından dolayı salaklar, yoksa biz zaten zenginiz amk.

  edit: urda usta yuk tamur edemiyurler diyen arkadaşın yine benzer gerizekalı entrylerinden birisi şu mesela.

  (#90931898)

  bu aktroller hakikaten gerizekalı ha.

  olm arabanın sıfırı da 10000 euro, burdakinin hemen hemen yarısı o da mı ustasizliktan lan?
 • türkiyede jantlarını alamazsın o fiyata,jant demişken,izmir vosmer porschenin 22 jantlarına 98.000 tl istiyor,lastik ve montaj dahilmiş,vay anasına ya
 • birim olarak biz o fiyata anca cep telefonu alabiliriz ki o da bir aylık eşek gibi çalışmanın sonucunda gerçekleşebilir. zaten alım gücünün yerlere düşmesiyle birlikte artık onu da alamayacak duruma geldik.

  adamların birası var 1 euro,
  bizde 10 lira.
  adamların arabası var 10 bin euro, bizde 100 bin lira.

  birim olarak onların 1 verdiği şeye biz tam 10 katını veriyoruz. soran olursa "ekonomi bizim işimiz" dersiniz, kim bilecek.
 • çok güzel fiyat fakat ne kadar çok seviyorsunuz amk ülkenizi kötülemeyi. evet avrupa'da nitelikli tamircinin kralı var ama işçilik ücreti çok ama çok pahalı. mesela almanyada dişçi devasa paralar isterken burada aynı işleri 10da 1 ine yaptırıyor kuzenlerim ve hizmetten çok daha memnunlar. diş, estetik, araç tamiri vb el işi, emek, zanaat gerektiren işlerde ücretler avrupada çok pahalı burada ucuz. orada işçiye hakettigi veriliyor da diyebiliriz bu da olayın başka boyutu.

  edit: özelden hakaret yazan gevşekler siktirin gidin orada yaşayın o kadar meraklıysanız.